Örgü resimli anlatımlı örgü sitesi

Maymuncuk Modeli İle Çocuk Kazağı

Maymuncuk Modeli İle Çocuk Kazağı

Hayvan figürü uygulanan örgü örnekleri içerisinde en güzellerinden biri bu model olsa gerek. Üzerine uygulandığı kazağı, hem çok sıra dışı hem de çok şirin hale getiren de küçücük bir maymuncuk. Bu sevimli kazağı örüp, sevimli küçük beylere keyifle giydireceksiniz.

Malzemeler : 

Kartopu Marka AKSOFT

Renk No : K013 2×100 gr, K883 1×100 gr K890 1×100 gr

Şiş No : 6

Yapılışı : (3 yaş)

sevimli figürler ile çocuk kazağı yapılışı, maymun figürlü örgü kazak, hayvan figürleri ile erkek kazak yapılışı, kartopu örgü modelleri

Arka Beden İçin : Sütlü kahve iple 55 ilmek başlayarak 6 sıra haraşo örün. Üzerine beyaz iple 20 cm düz örgü örün. Kol evini 3+1 olarak açın. 14 cm daha düz olarak örün ve tüm ilmekleri tek seferde keserek tamamlayın.

Ön Beden İçin : Arka gibi başlayın, ancak düz örgünün 10. cm’de şablonu uygulamaya başlayın. 20. cm’de kol evini 3+1 olarak açın. Örgünün toplam boyu 33 cm olduğunda yaka için 12+2+2…olarak omuzda 12 ilmek kalan kadar kesin. Kalan 12 ilmeği 4 sıra daha düz örün ve bitirin.

Kollar İçin : Sütlü kahve iple 28 ilmek başlayarak 6 sıra haraşo örün. Beyaz iple 20 cm düz örgü örerken belli aralıklarla her iki taraftan 1’er ilmek artırarak 36 ilmekle kol kesimine geçin. Kolu 3+1+1+1…olarak 6 ilmek kalıncaya kadar kesin. Toplam kol boyu 34 cm olunca bitirin. Diğer kolu da aynı şekilde örün.

şemalı ve açıklamalı örgü kazak modelleri, en güzel figürlü kazak örnekleri, kartopu şemalı anlatımlı örgüler

Yaka İçin : Yaka oyuntusundan açık kahve iple 74 ilmek çıkarıp, 9 sıra düz örgü örün ve bitirin.

Ağız Yuvarlağı İçin : 9 ilmekle düz örgüye başlayın. 23 ilmek oluncaya kadar her sırada, her iki taraftan da 1’er ilmek artırın. 23 ilmekle 4 sıra düz örgü örün. Yine 9 ilmek kalıncaya kadar artırdığınız ilmekleri kesin. Örmüş olduğunuz parçayı kazağa dikerken yuvarlayarak dikin.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ