Örgü resimli anlatımlı örgü sitesi

Nako Saten Ajurlu Bayan Kazak

Nako Saten Ajurlu Bayan Kazak

MALZEME: Nako Saten

RENK NO: 1182 (4 yumak)

ŞİŞ NO: 5

ÖRGÜ ŞEKLİ: Ajurlu örgü

ARKA: 76 ilmek başlanır. Yan tarafta açıklaması verilen örnek birebir uygulanır. 31 santimetrede kol evi için yanlardan iki+bir+bir kesilir. 23 santimetre daha örülerek 54 santimetre’de beden bir seferde kesilerek bitirilir.
ÖN: 76 ilmek başlanır. Yan tarafta açıklaması verilen Örnek birebir uygulanır. 31 santimetrede kol evi için iki+bir+bir ilmek kesilir. 40 santimetrede yaka kesintisi için ortadaki 16 ilmek birden kesilir ve sırasıyla üç+iki+bir ilmek kesilerek 54 santimetrede omuzda kalan ilmekler bir defada kesilerek bitirilir. Yakanın diğer yarısı da aynı şekilde yapılır.


bayan kadın Nako Saten Ajurlu Bayan Kazak modelleri örnekleri çeşitleri örgü Ajurlu Bayan Kazak

KOL: 68 ilmek başlanır, Yan tarafta açıklaması verilen örnek birebir uygulanır. 37 santimetrede kol evi için iki+bir+bir ilmek kesilir. 54 santimetrede ilmekler bir defada kesilerek bitirilir.
YAKA: Omuz dikildikten sonra yaka çevresinden şişe 128 ilmek toplanır. üç sıra haraşo yapılarak ve bitirilir.
AJUR ÖRNEK AÇIKLAMASI
Birinci sıra: iki ilmek örülür+bir artırılır+bir kesilir+bir artırılır+bir kesilir+bir ilmek örülür+bir kesilir+bir artırılır+bir kesilir+bir artırılır+bir kesilir+bir artırılır+bir kesilir+bir artırılır.

İkinci sıra: Üç ilmek örülür+bir artırılır+bir kesilir+bir artırılır+üç ilmek toplanır+bir artırılır+bir kesilir+bir artırılır+üç ilmek düz örülür+bir artırılır+bir kesilir+bir artırılır+üç ilmek toplanır.
Üçüncü sıra: İki düz örülür+bir artırılır+bir kesilir+bir artırılır+bir kesilir+bir örülür+bir kesilir+bir artırılır+bir kesilir+bir artırılır+bir örülür+bir artırılır+bir kesilir+bir artırılır+bir kesilir+bir örülür+bir kesilir. Örnek ilk başlangıçta üç sıradan kurulur. Devamı ise sürekli ikinci ve üçüncü sıradan oluşur.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ