Örgü resimli anlatımlı örgü sitesi

V Yakalı Sarı Bayan Kazağı

V Yakalı Sarı Bayan Kazağı

MALZEME: Nako Vizon

RENK NO: 1380(5 yumak)

ŞİŞ NO: 5.5

ÖRGÜ ŞEKLİ:Haraşo, ilmek boşaltma

ARKA: Yetmişsekiz ilmek başlanır, beş santimetre bir+bir lastik örülür. bir ilmek haraşo yapılarak iki kere iplik dolama işlemi her ilmekte uygulanır. Arka kısımda dolanan iplikler bırakılır. Haraşo sıralar arasında şişe dolanan iplikler bırakılır ve üç+üç şeklinde çaprazlanır. (Diagramdaki gibi) iki sıra haraşo örülerek aynı işlem tekrarlanır. yedi sıra iki kez, on sıra bir kez iplik dolama işlemi uygulanarak, her işlem arasında iki sıra haraşo örülerek model kurulur. Beden boyu atmışbeş santimetre’de arka yaka için ortadaki yirmialtı ilmek bir defada kesilir. Omuzlara bırakılan yirmialtışar ilmek üç kademede kesilerek bitirilir.


bayan kadın V Yakalı Sarı Bayan Kazağı modelleri örnekleri çeşitleri örgü bayan Bayan Kazağı

ÖN: Yetmişsekiz ilmek başlanır, beş santimetre bir+bir lastik örülür. Arka bedende uygulanan model aynı şekilde uygulanır. Otuz santimetre örülerek yaka için ortadaki iki ilmek kesilerek devam edilir. Her düz sırada on kere bir’er ilmek, her dört sırada bir dört kere bir’er ilmek kesilerek yaka kesimi bitirilir. iki santimetre daha örülerek omuzlarda bırakılan yirmialtışar ilmek üç kademede kesilerek bitirilir.

KOL: Kırkiki ilmek başlanır, beş santimetre bir+bir lastik örülür. Arka bedende uygulanan model aynı şekilde uygulanır. altıncı ve onbirinci santimetre’de yanlardan bir’er ilmek artırılır. Her dolama işleminde yanlardan bir’er ilmek artırılarak altıaltı ilmekle kol bir defada kesilerek bitirilir.

YAKA: Yaka etrafından şişe yüzellialtı ilmek toplanarak dört santimetre haraşo örülür. iki., dört., altı. sıralarda ön ortadaki bir’er ilmek baştan ve sondan kesilerek yaka tamamlanır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ