Örgü resimli anlatımlı örgü sitesi

Kapşonlu Bordo Renkli Kazak

Kapşonlu Bordo Renkli Kazak

MALZEME: Nako Şenet

RENK NO: 999 (dokuz yumak)

ŞİŞ NO: İki

ÖRGÜ ŞEKLİ: Modelli örgü, pirinç örgü

ARKA: Yüzonaltı ilmek başlanır. İlmekler dört düz bir ters, üç düz bir ters (beş  kez), altı düz (üç+üç burgu) dört düz, altı düz (üç+üç burgu) dört düz, altı düz (üç+üç burgu) bir ters, üç düz (dört kez) bir ters, altı düz (üç+üç burgu) dört düz, altı düz (üç+üç burgu) dört düz, altı düz (üç+üç burgu) bir ters, üç düz (beş kez) bir ters, dört düz şeklinde dizilerek altı santimetre örülür. Daha sonra diagramdaki model uygulaması ile devam edilir. Beden boyu kırkbir santimetrede kol evi için iki+iki ilmek kesilir ve omuza kadar yirmiüç santimetre daha örülerek kalan ilmekler bir defada kesilip bitirilir.


Kapşonlu Bordo Renkli Kazak modelleri örnekleri çeşitleri örgü Renkli Kazak

ÖN: Yüzonaltı ilmek başlanır ve arka bedendeki sıralı işlemler tekrar edilerek örülür. Beden boyu kırkbir santimetrede kol evi için iki+iki ilmek kesilir. Ön yaka için ellidokuz santimetrede ilmekler ikiye ayrılarak, ön kenarlardan dokuzar ilmek oniki santimetre, bir+bir lastik örülerek kapüşon için bekletilip, omuz hizasına gelindiğinde diğer kalan ilmekler kesilerek bitirilir.

KAPÜŞON: Ön yakada bekletilen dokuz ilmek lastik + ön yaka kenarı+ arka yaka kenarı + diğer ön yaka kenarı + dokuz ilmek lastik toplam yüzatmış ilmek şişe toplanır. Kenar ilmekler lastik, diğer ilmekler pirinç örgü ile otuz santimetre örülüp, ilmekler kesilerek kapatılır. Orta kısımdan dikilerek kapüşon bitirilir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ