Örgü resimli anlatımlı örgü sitesi

Diagonal Kazak

Diagonal Kazak

Beden: ’44/46′

Malzemesi: 300 gr. gri, 50 gr. bej, 50 gr. mavi yün. 4,5 numara şiş ve 4 numara tığ.

Ana Motif: Çapraz düz örgü: Bir sıra düz bir sıra ters.

Kenar Motif: (1) lastik. (2) Zincir. Örnek parça: 14 ilmek 18 sıra 10 cm.lik bir kare meydana getirir. Orta üçgen kısım: Gri yünle 2 ilmek düz örgü ile başlayın. Her iki baştan olmak üzere, iki sırada birer ilmek arttırarak, 26 kez örün.

Omuz: 30 cm. uzunluğa gelince, 27. ilmek orta sayılarak, her iki sırada bir 1 ilmek eksiltin ve 4 kez tekrarlayın ve kesin.

bayan kadın Diagonal Kazak modelleri örnekleri çeşitleri örgü Diagonal Kazak
Ön ve sol kol: Griyünle soldan başla-mak kaydıyla, 48 ilmekle düz örmeye başlayın. 4. sıra gri yün ile, 6. sıra bej rengi yün ile, iki sıra gri yün ile dört sıra mavi yun ile, iki sıra bej rengi yün ile, beş sıra gri yün ile, üç sıra bej rengi yün ile, iki sıra mavi yün ile, üç sıra bej rengi yün ile, altı sıra gri yün ile, 2 sıra bej rengi yün ile, iki sıra gri yün ile, altı sıra mavi yün ile, bir sıra gri yün ile, iki sıra bej rengi yün ile, dört sıra bej rengi yün ile, 12 sıra gri yün ile, iki sıra mavi yün ile örün. Bu sıradan gri yün ile başlayarak yalnızca sol taraftan 1 ilmek arttırın, her iki sırada bir bu işlemi 51 kez tekrarlayın. 32 cm. kadar örünce ilk 21 ilmek açıkta bırakılarak daima sol kenardan olmak üzere her iki sırada bir 3 itmejc 6 kez eksiltin ve 17 kez de 2 ilmek eksilterek kesin. Açıkta bıraktığınız ilmekler, daima soldan her iki sırada 3 ilmek eksilterek 7 kez tekrarlayarak kesilir.

Ön ve sol kol: Gri yünle sağdan sola başlamak kaydıyla 96 ilmek düz örmeye başlayın, (altı sıra gri yün ile, iki şıra mavi yün ile, bir sıra gri yün ile, bir sıra bej rengi yün ile, bir sıra mavi yün ile, sekiz sıra gri yün ile, dört sıra bej rengi yün ile, üç sıra gri yün ile, dört sıra mavi yün ile, dört sıra gri yün ile, dört sıra bej yün ile, yedi sıra gri yün ile, bir sıra bej yün ile, 3 sıra gri yün ile, bir sıra bej yün ile, beş sıra gri yün ile, bir sıra bej yün ile bir sıra mavi yün ile, ve sonuncuyu gri yün ile örün. Sağ kenardan her iki sırada 1 ilmek arttırın ve 51 kez tekrarlayın, daha sonra sol kenardan her iki sırada 1 ilmek eksiltin ve 46 kez tekrarlayın. 32 cm. uzunluğa gelince, son 30 ilmek şişte bırakılır ve sağdan her iki sırada 3 ilmek kesilir ve bu işlem, 6 kez tekrarlanır. Kalan 5 ilmekte kesilir. Şişte bıraktığınız ilmekleri tekrar soldan alın ve her iki sırada 3 ilmek keserek, 6 kez tekrarlayın. Tekrar her iki sırada olmak üzere, iki’ ilmek 17 kez kesin.

Arka beden: Gri yünle 66 ilmekle başlayın. 8 cm. kadar lastik örün. Daha sonra 10 ilmek arttırarak düz örgü ile devam ederek, her 6 sırada iki kenardan da 1 ‘er ilmek arttırarak, 3 kez tekrarlanır. Daha sonra, her 4 sırada 1 ilmek arttırın ve iki kez tekrarlayın. Daha sonra, her iki sırada 2 ilmek arttırın ve bunu 14 kez tekrarlayın. Daha sonra, 8 sırada 10 ilmek arttırın ve iki kez tekrarlayın. Bu işlem tamamlandıktan sonra, ön ve arka parça karşılaştırılır ve 62 cm. uzunlukta kesin.

Bitirilişi: Omuz ve kollar dikilir. Kol kenarlarına şiş geçirin ve 36 ilmekle 8 cm.lik lastik örün ve kesin. Ön parçanın kenar kısmında aynen kollar gibi şiş geçirilerek 68 ilmekle lastik örülür. Diğer kısımlarda dikilir. Yaka kenarına da tığ ile iki sıra zincir çekerek bitirin.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ