Örgü resimli anlatımlı örgü sitesi

Kahverengi Tiftik Kazak

Kahverengi Tiftik Kazak

Malzeme: Nako Ankara Tiftik

Renk no: 223 (3 vumak)

Tığ no: 6-4

Örgü şekli: Düz ve ajur

ARKA: Yetmişdört ilmek başlanır, üç sıra haraşo örülür. On ilmek düz örülür bir ilmek artırılır, üç ilmek kesilir, bir ilmek artırılır, on ilmek düz örülür şeklinde sıra yapılarak örnek kurulur.

Her sırada aynı işleme devam edilir. Kırkiki santimetre örülerek kol evi için yanlardan üç+iki+bir ilmek kesilir. Yirmiiki santimetre daha yapılarak arka yaka için otuzbir ilmek bir defada kesilir.

Omuzlarda bırakılan oniki’şer ilmek dört+dört+dört şeklinde üç kademede kesilerek bitirilir.


bayan kadın Kahverengi Tiftik Kazak modelleri örnekleri çeşitleri örgü bayan Tiftik Kazak

ÖN: Yetmişbeş ilmek başlanır, üç sıra haroşa yapılarak. on ilmek düz örülür bir ilmek artırılır, üç ilmek kesilir, bir ilmek artınlır, on ilmek düz örülür şeklinde sıra yapılanarak örnek kurulur.

Her sırada aynı işleme devam edilir. Kırkiki santimetre örülerek kol evi için  kenarlarda üç+iki+bir ilmek kesilir. Oniki santimetre daha örülerek yaka kesimi için ortadaki onsekiiz ilmek kesilir.

Her sırada l’er ilmek kesilerek yirmiiki santimetre kol evi örülür. Omuzlarda kalan oniki’şer ilmek dört+dört+dört şeklinde üç kademede azaltarak bitirilir.

KOL: Otuzsekiz ilmek başlanır, üç sıra haraşo yapın.Düz örgüye geçilerek her üç santimetre’de bir yanlardan bir’er ilmek artırılarak kırksekiz santimetre örülür. Kol evi için yanlardan üç+iki+bir ilmek kesilir. On ilmek olana kadar her sırada bir’er ilmek azaltılarak kalan ilmekler bir defada kesilerek tamamlanır.

YAKA: İki ilmek arayla yirmiiki zincirle sık iğne yapılır. İki. sırada her kutuya üç sefer dolanarak bir defada çekilerek yaka tamamlanır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ