Bulunduğunuz Sayfa: Ana Sayfa // Kazak Modelleri // Nako Colormatik Erkek Kazağı

Nako Colormatik Erkek Kazağı

Yorumlar Kapalı

Reklamlar

MALZEME: Nako Colormatik

RENK NO: 31236(6 yumak)

ŞİŞ NO: 6

ÖRGÜ ŞEKLİ: Düz örgü, modelli örgü

ARKA – ÖN:Yetmişsekiz ilmek başlanarak modele geçilir

Birinci sıra: dört düz altı haraşo, iki düz altı haraşo, iki düz şeklinde sıra tamamlanır. Arka sırada bütün ilmekler ters örülür.

İkinci sıra: dört düz iki haraşo, iki düz iki haraşo, iki düz şeklinde sıra tamamlanır. Arka sırada bütün ilmekler ters örülür.

Üçüncü sıra: dört düz altı haraşo, iki düz altı haraşo, iki düz şeklinde sıra tamamlanır. Arka sırada bütün ilmekler ters örülür.

Beden boyu kırksekiz santimetre örülerek düz örgüye geçilirken kol evi için yanlardan üç’er ilmek kesilerek yetmişiki ilmekle örgüye devam edilir. Her düz sırada yanlardan onüç kere üç’er ilmek düz örülerek bir’er ilmek kesilir. Kırkaltı ilmek kalınca üç sırada bir yanlardan altı kere üç’er ilmek düz örülerek bir’er ilmek kesilir. Oniki ilmek kalınca bir defada kesilerek bitirilir. Kol evi kesiminden yirmibir santimetre sonra yaka kesimi için ortadaki ilmekler dört+bir+bir+bir kesilir.


bayan kadın Nako Colormatik Erkek Kazağı modelleri örnekleri çeşitleri örgü bayan Erkek Kazağı

KOL: Kırk ilmek başlanarak arkada uygulanan model aynı şekilde kurulur. on santimetre örülerek her üç santimetre’de bir yanlardan bir’er ilmek artırılır. Toplam elli santimetre örülerek düz örgüye geçilirken kol evi için yanlardan üç’er ilmek kesilerek arkada kol kesiminde yapılan işlem aynı şekilde uygulanır. on ilmek kalınca bir defada kesilerek bitirilir.

YAKA: Yaka etrafından şişe doksansekiz ilmek toplanıp, yirmi santimetre iki+iki lastik örülerek bitirilir.

Şu Tariflere de Bakabilirsiniz:

Çizgili Pembe Kazak
V Yakalı Erkek Hırka
Turuncu Renkli Kabartmalı Kazak

Önceki
Sonraki
merserize hırka şablonu

comment closed

Copyright © 2011 Örgü resimli anlatımlı örgü sitesi. el işleri
bayan kadın . örgü şal kazak tarifi .
Domain