Örgü resimli anlatımlı örgü sitesi

Nako Astra Erkek Hırka Yapılışı

Nako Astra Erkek Hırka Yapılışı

MALZEME: Nako Astra

RENK NO: 405 (3 yumak) 169 (2 yumak)

ŞİŞ NO: Dört

ÖRGÜ ŞEKLİ: Düz örgü

AKSESUAR: Beş tane düğme

ARKA: 405 renk numaralı iplikle yüzoniki ilmek başlanır. Sekiz santimetre iki+iki lastik örülür. Yirmisekiz sıra yüzatmışdokuz renk numaralı iplikle, yirmisekiz sıra dörtyüzbeş renk numaralı iplikle düz örgüye devam edilir. Beden boyu lastik üstü otuzaltı santimetre’de kol evi için üç+iki+bir ilmek kesilir. Yirmiüç santimetre daha örülüp, beden boyu lastik üstü elliiki santimetre’de tüm ilmekler bir defada kesilerek bitirilir.

ÖN: 405 renk numaralı iplikle ellidört ilmek başlanır. Sekiz santimetre iki+iki lastik yapılır. Düz örgü ile yirmisekiz sıra yüzdoksanaltı renk numaralı iplikle, yirmisekiz sıra dörtyüzbeş renk numaralı iplikle örmeye devam edilir. Beden boyu lastik üstü otuzaltı santimetre’de kol evi için üç+iki+bir ilmek kesilir. Ön yaka için beden boyu lastik üstü kırkdört santimetre’de dört+üç+iki+bir ilmek kesilip kalan ilmekler omuza kadar örülür. Omuzlar onaltı santimetre’dir ve ilmekler bir defada azaltılarak tamamlanır.


bayan kadın Nako Astra Erkek Hırka modelleri örnekleri çeşitleri örgü Nako Astra Erkek Hırka

KOL: 169 renk numaralı iplikle atmışsekiz ilmek başlanır. Sekiz santimetre iki+iki lastik yapılır. Lastik üstünde yine her iki renk değişimli olmak üzere şerit halinde yapılır. Lastik üstü sekiz santimetre’den sonra kenarlarda yedi sırada bir bir’er ilmek artış yapılarak seksensekiz ilmeğe ulaşılır. Bu ölçüde üç+iki+bir+bir ilmek azaltılarak tepede beş santimetre kalana dek ara ara bir’er ilmek azaltılır. Tepede beş santimetre bir defada kesilerek tamamlanır.

YAKA: Yaka kenaında şişe yüzotuzdört ilmek toplanır, dokuz santimetre iki+iki lastik örülüp ilmekler kesilerek bitirilir.

ÖN BANT: Ön beden kenarından şişe yüzon ilmek toplanır. Beş santimetre iki+iki lastik yapılıp kesilerek tamamlanır. Sol tarafta onbir santimetre ara ile beş tane İlik açılır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ