Örgü resimli anlatımlı örgü sitesi

Yakası ve Kolları Fırfırlı Çift Renkli Hırka

Yakası ve Kolları Fırfırlı Çift Renkli Hırka

SUPERLANA KLASİK PASTEL BATİK
RENK NO: 2971
YUMAK: 4
SİŞ NO: 4
SÜPER İNCE LUX
RENK NO: 21
YUMAK:1
SİŞ NO:4
BEDEN: 38 – 40
ÖN: 72 ilmekle karnabahar çalışılır. Kol kenarından, 10 sırada bir, 2’şer ilmek kesme yaparak, 49 İlmek kalana kadar örülür. Örgü boyu 24cm olunca, tekrar ilmek sayısı 70 olana kadar, kol kenarından 5 sırada 2’şer ilmek arttırılır. Bu arada örgü boyu 35 cm. olduğunda, yaka kenarından her sırada 1 ilmek kesilir, yaka kenarından her sırada 1 ilmek kesilir. 38’nci cm.de kol yuvası için kol kenarından önce, sonra 2 ilmek kesilir. Kol yuvası 24cm olduğunda ilmekler kapatılır.
ARKA: 132 ilmekle başlanır ve tüm örgü boyunca karnabahar motifi uygulanır. 10 sırada bir, yanlardan 2’şer ilmek keserek, 102 ilmek kalana kadar eksiltme yapılır. Örgü boyu 24cm olduğunda, 5 sırada bir yan yanlardan 2’şer ilmek arttırılır (118 ilmek olana kadar) örgü boyu 38cm olduğunda kol yuvası için yanlardan önce 3’er sonra 2’şer ilmek kesilir. Kol yuvası 24cm olduğunda tüm ilmekler kapatılır.
KOL:130 ilmekle düz örgü başlanır. 6cm sonra tüm ilmekler 3’er 3’er örülerek eksiltilerek, büzgü oluşturulur. 2 sıra 1 düz/1 ters lastikten sonra karnabahar örgüye geçilir. 12 sırada bir yanlardan 1’er ilmek arttırarak devam edilir. Büzgüden sonraki örgü boyu 44cm olunca, her iki yandan önce 3’er, sonra 2’şer ve 10cm bitene kadar 1’er ilmek kesilir.

derya baykal hırka modelleri örnekleri, fırfırlı ceket örneği, alize ceket renkleri çeşitleri

ÖN VE YAKA KENARI: Süperlana klasik ile 340 ilmek düz örgü başlanır. 6cm sonra tüm ilmekler 3’er 3’er alınarak 1/1 lastik örgüye geçilir. 5 sıra sonra ilmekler kapatılır. Bu şekilde diğer kenar içinde örülür. Düğme kenarına ilik yapılır. Ayrıca aynı ilmek sayısında Superince Lux gri ilede aynı şekilde 2 parça örülür. Grinin düz örgü uzunluğu 9cm olacaktır. Her İki parça, sıcak ütüyle ütülenir. Önce gri, üstüne süperlana ile örülen dikilir. Bu şekilde kol uçlarınada gri parçalar örülür. Sıcak ütüyle ütülenip , dikilir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ