Örgü resimli anlatımlı örgü sitesi

Üç Düğmeli Kız Çocuk Hırkası Yapılışı

Üç Düğmeli Kız Çocuk Hırkası Yapılışı

Üç düğme ile çok şık bir görüntü kazandırılmış modeli uygularken kullanılan ilmek kaydırma tekniğinin açıklamalı anlatımını sitemizde örnek açıklamaları başlığı altında bulabilirsiniz. Modeli keyifle uygulayıp, bu çok şık hırkayı da keyifle kullanacağınıza eminim. Hepinize şimdiden kolay gelsin…

Malzemeler : Nako Marka HOŞGELDİN

Renk No : 99 (2 yumak)

Şiş No : 4 Tığ No : 1

Örgü Şekli : Düz örgü, ters örgü, haraşo, ilmek kaydırma, zincir, sık iğne

Aksesuar : 3 adet düğme

Yapılışı : 

nako şık örgü modelleri, en güzel kız çocuk hırka ceket örnekleri, üç düğmeli şık hırka yapılışı, açıklamalı örgü modelleri

Arka Beden İçin : 68 ilmek başlanır, 2 sıra haraşo örülüp, düz örgü yapılır. Beden boyu 18 cm örülerek, 5 ilmek arayla 8 defa 1’er ilmek kesilirken, aynı anda diyagramdaki ilmek kaydırma işlemi uygulanır. Beden boyu 29 cm olduğundayaka için ilmekler ortalanır ve ortadaki 28 ilmek tek seferde kesilir. Sonraki sırada omuzlarda kalan 16’şar ilmek de tek seferde kesilerek bitirilir.

Ön Bedenler İçin : 33 ilmek başlanır, arka beden gibi örülür. Beden boyu 18 cm örülerek 10 ilmek arayla 3 defa 1’er ilmek kesilirken, aynı anda diyagramdaki ilmek kaydırma işlemi uygulanmaya başlanır. Beden boyu 25 cm olduğunda yaka için ön ortasından 5+3+2+2+1+1 ilmek kesilir. Beden boyu 29 cm’de omuzda kalan 16 ilmek tek seferde kesilerek tamamlanır. Diğer ön parça da aynı şekilde örülür.

Kollar İçin : Omuzlar dikildikten sonra, kol evi için ön ve arka bedenlerde 12 cm’lik bölümden şişe 56 ilmek çıkarılır ve düz örgü yapılır. Her iki taraftan 6 sıra arayla 3 defa 1’er ilmek kesilerek 50 ilmeğe düşürülür. Kol boyu 16 cm’de 3 cm diyagramdaki model ve 2 cm haraşo örülüp, bitirilir. Diğer kol da aynı şekilde örülüp, tamamlanır.

açıklamalı resimli şemalı örgü modelleri, el işi hırka anlatımı, örgü kız çocuk hırka ceket yapılışı

Yaka İçin : Yaka etrafından şişe 76 ilmek çıkarılır, 2 cm haraşo örülüp, ilmekler tek seferde kesilerek tamamlanır.

Ön Bordürler İçin : Ön ortalarından şişe 62 ilmek çıkarılır, 2 cm haraşo örülüp, ilmekler tek seferde kesilerek tamamlanır. Sağ tarafta ön ortasından başlanarak 3 cm arayla 3 adet ilik açılır.

Düğme İçin : 5 adet zincir çekilip, birleştirilir. İçine; 10 adet sık iğne yapılarak bitirilir. 3 adet yapılır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ