Örgü resimli anlatımlı örgü sitesi

Nako Bebek Hırkası Yapılışı

Nako Bebek Hırkası Yapılışı

Bebek örgüleri denince akla gelen marka Nako olsa gerek. Her zaman cıvıl cıvıl renkler sunan BEBE COLOR’un çarpıcı renkleri sizleri de çok etkileyecek. Ajur modeli uygulanarak örülmüş çok cici bebek hırkasını severek öreceksiniz.

Malzemeler : Nako Marka BEBE COLOR

Renk No : 31365 (2 yumak)

Şiş No : 3,5

Örgü Şekli : Düz örgü, ters örgü, haraşo, ajur modeli

Aksesuar : 5 adet düğme, kordon

Yapılışı :

nako bebek örgü modelleri, en güzel şık bebek hırkaları, açıklamalı bebek örgü ceketleri

Arka ve Ön İçin : Arka ve ön bedenler birlikte örülür. 160 ilmek başlanır, 1 cm haraşo örülüp, diyagramdaki model uygulanır. Beden boyu 20 cm olduğunda ilmekler bekletilir.

Kollar İçin : 46 ilmek başlanır, 1 cm haraşo örülüp, diyagramdaki model uygulanır. Her iki taraftan 4 sıra arayla 6 defa 1’er ilmek artış yapılarak 58 ilmeğe ulaşılır. Kol boyu 20 cm örülerek ilmekler bekletilir. Diğer kol da aynı şekilde örülür.

Roba İçin : Bekletilen ilmekler aynı şişte toplanır; sağ ön beden için; 40 ilmek, kol için; 58 ilmek, arka beden için; 80 ilmek, diğer kol için; 58 ilmek, sol ön beden için; 40 ilmek şeklinde dizilerek düz örgüyle devam edilir. Kol ilmeklerinin her iki tarafından 1’er ilmek artış yapılırken, bu artış yapılan ilmeklerin her iki tarafından her sırada 3 ilmek beraber alınarak 2’şer ilmek kesilir. Roba boyu 12 cm olduğunda kalan 72 ilmek 2 diş haraşo örülüp, ilmekler tek seferde kesilerek bitirilir.

Yaka İçin : 80 ilmek başlanır, yaka diyagramı uygulanır. 8 cm örülüp, ilmekler tek seferde kesilerek bitirilir ve yaka etrafına dikilir.

açıklamalı resimli şemalı örgü modelleri, bebek örgü örnekleri, en şık bebek örgü hırka modelleri

Ön Biyeler İçin : Ön ortalarında şişe 65’er ilmek çıkarılır, 3 diş haraşo örülüp, ilmekler tek seferde kesilerek bitirilir. Sol tarafta 4 cm arayla 5 adet ilik açılır.

Son olarak 100 cm kordon hazırlanır ve yakadaki ajurdan geçirilerek bitirilir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ