Örgü resimli anlatımlı örgü sitesi

Uzun Kollu Yeşil Bolero

Uzun Kollu Yeşil Bolero

MALZEME: Nako Vizon

RENK NO: 202 (dört yumak)

ŞİŞ NO: 5,5

ÖRGÜ ŞEKLİ:Ters örgü, düz örgü, burgu

ARKA: Yetmişsekiz ilmek başlanır. üç ters bir düz yapılır. beş sırada bir düz örgülerin ters kısmından birer artırılır ve düz sırada ikisi bir yapılarak düz örgünün üzerindeki küçük toplar yapılır. Yirmibir santimetre yapılarak kol evi için kenarlarından üç+iki+bir ilmek kesilir. Onsekiz santimetre örülerek örgü bir defada kesilerek bitirilir.


bayan kadın Uzun Kollu Yeşil Bolero modelleri örnekleri çeşitleri örgü bayan Yeşil Bolero

ÖN: Kırkbeş ilmek başlanır, örgünün başından sekiz ilmek beden boyunca bir+bir lastik yapılır. Lastikten sonraki sekiz ilmek beş sırada bir (dört+dört) soldan sağa burgu yapılır. Yirmidokuz  ilmek üç ters bir düz örülür. ikibir santimetre’de kol evi için üç+iki+bir ilmek kesilir. ikialtı santimetre’de ön yaka için dört+dört+dört+dört ilmek kesilir. Kalan yirmi ilmek dört sıra örülerek bir defada kesilerek bitirilir. Ön bedenin diğer yansı aynı şekilde yapılır.

KOL: dörtiki ilmek başlanır. Her beş sırada bir yanlardan bir’er ilmek artınlır, beşiki ilmek olana dek ilmekler ortalanır, ortada kalan sekiz ilmek ( dört+dört ) soldan sağa burgu yapılır. Bu işlem kol boyunca tekrarlanır (beş sırada bir). üç ters bir düz örgüyle devam edilir ve kol evi için kırk santimetre’de üç+iki+bir ilmek kesilir. Yanlardan her düz sırada altı  kez bir ilmek, iki kez iki ilmek, iki kez üç ilmek kesilerek omuzda kalan sekiz ilmek bir defada kesilerek bitirilir.

YAKA: Omuzlar dikildikten sonra tüm yaka çevresini şişe yetmiş ilmek toplanarak yirmi  sıra üç ters bir düz örülerek bitirilir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ