Örgü resimli anlatımlı örgü sitesi

Burgu Modeli İle Şık Bolero Yapılışı

Burgu Modeli İle Şık Bolero Yapılışı

Gri tonda iplik kullanılarak örülen bolero için burgu modeli tercih edilmiş. Şık hanımların son zamanlarda sıkça tercih ettikleri örgü bolerolara en iyi örneklerden bir tanesi olacak modelin uygulaması da kullanması da çok keyifli olacağa benziyor.

Malzemeler : Nako Marka SIRMA

Renk No : 80189 (7 yumak)

Şiş No : 4,5

Örgü Şekli : Düz örgü, ters örgü, burgu modeli

Aksesuar : 1 adet agraf

Yapılışı :

şık bayan nako örgü bolero ceket modelleri, derya baykaldan örgü bolero modeli, gri renk örgü bayan ceket modeli

Arka Beden İçin : 106 ilmek başlanır, diyagramdaki model uygulanır. Beden boyu 45 cm örülüp, ilmekler tek seferde kesilerek bitirilir.

Ön Bedenler İçin : 54 ilmek başlanır, her iki taraftan 4’er ilmek beden boyunca ters örülürken, ortada kalan 46 ilmeğe diyagramdaki model uygulanır. 90 cm örülüp, ilmekler tek seferde kesilerek bitirilir. 2 adet örülür, 2 parça birbirine dikilir. Dikiş yerleri arka yaka ve etek ortasına göre ayarlanıp, arka parçaya dikilirken, kol evi için 22 cm boşluk bırakılır. Bırakılan boşluğa kollar dikilir.

açıklamalı şemalı resimli örgü bolero yapılışı, anlatımlı örgü örnekleri, şık bayan örgüler, bayan ceket yapılışı

Kollar İçin : 50 ilmek başlanır, diyagramdaki model uygulanır. Her iki taraftan 4 sıra arayla 20 defa 1’er ilmek artış yapılarak 90 ilmeğe ulaşılır. Kol boyu 60 cm’de ilmekler tek seferde kesilerek bitirilir. Diğer kol da aynı şekilde örülür.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ