Örgü resimli anlatımlı örgü sitesi

Nako Bonbon Klasik Bolero

Nako Bonbon Klasik Bolero

MALZEME: Bonbon Klasik

RENK NO: 98209 (beş yumak)

ŞİŞ NO: 6

ÖRGÜ ŞEKLİ: Düz, haraşo

AKSESUAR: İki adet düğme

ARKA: Atmışaltı ilmek başlanır, otuzbir santimetre düz örülerek kol evi için yanlardan üç+iki+bir ilmek kesilir. Kalan ellidört ilmek yirmibir santimetre daha örülerek arka yaka için ortadaki onsekiz ilmek kesilir. Omuzlara bırakılan onsekiz’er ilmek yirmidört santimetre kol boyuna tamamlanarak bekletilir.
ÖN: Bekletilen onsekiz ilmekle omuzlardan başlanır. Yirmidört santimetre örülerek kol evi için üç+iki+bir ilmek arttırılır. Toplam yirmidört ilmek her sırada birer kesilerek beş ilmek kalınca toplam otuzbir santimetre’de bitirilir.


bayan kadın Nako Bonbon Klasik Bolero modelleri örnekleri çeşitleri örgü Nako Bonbon Klasik Bolero

KOL: Otuzbeş ilmek başlanır, sekiz santimetre iki+iki lastik örülür. Düz örgüye geçilerek iki santimetrede bir yanlardan birer ilmek artırılır. Kırküç santimetre örülerek ellidört ilmeğe ulaşılır. Kol evi için yanlardan üç+iki+bir ilmek kesilerek kalan kırkiki ilmekle devam edilir. Her sırada birer ilmek kesilerek kalan ilmek bir defada kesilip bitirilir.

YAKA: Yirmibeş ilmek başlanır, on santimetre haraşo örülür. Beşinci ve Onbeşinci ilmekler kesilerek iki adet ilik açılır. sekiz santimetre daha örülerek bitirilir.

ETEK KENARLARI: Etek kenarından şişe 160 ilmek toplanarak dört sıra haraşo örülüp bitirilir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ