Örgü resimli anlatımlı örgü sitesi

Toprak Rengi Bayan Bluzu (Anlatımlı)

Toprak Rengi Bayan Bluzu (Anlatımlı)

Toprak renginde örülmüş, çok şık bluza sahip olmak ister misiniz?  Eğer cevabınız evet ise bunun ne kadar kolay ve zevkli bir yolu olduğunu göreceksiniz. Hem çok severek örecek hem de çok severek giyeceğiniz bayan bluzu yapılışına bir göz atalım….

Malzemeler :

4 çile 100 gr’lık toprak rengi örgü ipi,

5 numara örgü şişleri.

Yapılışı :

Bluzumuzun arka parçasını öremeye 71 ilmek atarak başlıyoruz. 3 sıra haraşo ördükten sonra 4. sıraya 4 ilmek haraşo örerek başlıyoruz. Devam eden 9 ilmeği kesip, 9 ilmek daha haraşo örüyoruz. Yine 9 ilmeği kesip, 9 ilmeği haraşo örüyoruz ve bu modeli uygulayarak, son 4 ilmeği de haraşo örüp sıramızı tamamlıyoruz. Bir sonraki sıramıza geldiğimizde kestiğimiz 9’ar ilmeğin yerine 9’ar ilmek arttırma yaparak modelimizi kurmuş oluyoruz. Bundan sonraki 3 sırayı haraşo, sonraki sıraları da 9 kes 9 arttır modeli ile örmeye devam ediyoruz. Örgümüzün omuzlarına kadar, aşağıdan yukarı saydığımızda 9 delik oluşturmuş oluyoruz.

 

Ön parçayı da aynen arka parçayı ördüğümüz gibi örüp, 9 delik elde ettikten sonra, yaka için önce 10, sonra da iki yandan 2’şer ilmek kesiyoruz. Omuzlarda 26’şar tane ilmeğimiz kalınca, tek seferde kesip ön parçayı da bitiriyoruz.

 Yaka yapımı için : Yakadan 86 ilmek çıkararak, 23 sıra boyunca haraşo örüyoruz.

Kol yapımı için : Kolları örmeye örgü şişlerimize 63 ilmek atarak başlıyoruz. 3 sıra haraşdan itibaren 9 kes 9 arttır modelini uygulayarak, 60 ilmeğe düşüyoruz. 2 sıra daha örüp, başlardan keserek 58 ilmeğe düşüyoruz. Kol uzunluğu toplam 43 cm olacak. Kolları kesmeden, ilmek ilmeğe ekleme yaparak, bluzumuzu tamamlıyoruz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ