Bulunduğunuz Sayfa: Ana Sayfa // Bluz Modelleri, Kazak Modelleri // Tek Omuzdan Fermuarlı Erkek Kazak Yapılışı

Tek Omuzdan Fermuarlı Erkek Kazak Yapılışı

Yorum Yazın

Reklamlar

Erkek örgü modelleri arasında şıklığı ve rengi ile sizi kendisine hayran bırakacak kazak modelini paylaşmak istiyorum. Örgü sever hanımların gözde modelleri arasında yerini almak için aday…

Malzemeler : Nako Marka SUPERLAMBS SPECİAL TWEED

Renk No : 33038 (6 yumak)

Şiş No : 5 Misinalı Şiş : 5

Aksesuar : 25 cm fermuar

Örgü Şekli : Düz örgü, ters örgü, 2+2 lastik örgü

Yapılışı :

en şık erkek örgü modelleri, nako erkek örgü kazak örnekleri, şık kazaklar bluzlar, anlatımlı örgüler

Arka ve Ön Bedenler İçin : Arka ve ön bedenler aynı şekilde örülür.

102 ilmek başlanır, 2+2 lastik örgü yapılır. Beden boyu 45 cm örülerek kol evi için her iki taraftan 4 ilmek kesilir, kalan 94 ilmek şişte bekletilir.

Kollar İçin : 58 ilmek başlanır, 2+2 lastik örgü yapılır. Her iki taraftan 4 cm arayla 8 defa 1’er ilmek artış yapılarak 74 ilmeğe ulaşılır. Kol boyu 45 cm örülerek kol evi için her iki taraftan 4’er ilmek kesilir, kalan 66 ilmek şişte bekletilir. Diğer kol da aynı şekilde örülüp, ilmekler bekletilir.

Roba Yapılışı : Bekletilen kol+ön+kol+arka toplam 320 ilmek misinalı şişe alınır. Sağ tarafta, ön ve kolun birleştiği yer, fermuar için açık bırakılır, diğer yerler birleştirilir. Ön, arka ve her iki kolun, her iki tarafındaki 2’şer ilmek ters örülmeye başlanır, bu şekilde bedenler ve kolların birleşme yerlerindeki 4’er ilmekler ters örülmüş olur. 4 ters örülen ilmeklerin her iki tarafından 4 sıra arayla 15 defa; 3 ilmek beraber alınarak 2’şer ilmek kesilir. Beden boyu 70 cm’de kalan 80 ilmek 6 cm 2+2 lastik örülüp, ilmekler tek seferde kesilerek bitirilir. Açık bırakılan yere fermuar dikilir.

Şu Tariflere de Bakabilirsiniz:

Diagonal Kazak
Şal Yakalı Erkek Hırka
Fiyonklu Örgü Bluz

Önceki
Sonraki
merserize hırka şablonu

Leave a Reply

Copyright © 2011 Örgü resimli anlatımlı örgü sitesi. el işleri
bayan kadın . örgü şal kazak tarifi .
Domain