Örgü resimli anlatımlı örgü sitesi

Siyah Desenli Bayan Bluzu Yapılışı

Siyah Desenli Bayan Bluzu Yapılışı

Çok şık bir bluz modeli. Yine Nako, yine çok severek öreceğiniz bir örnek. Yaka ve kol ağızlarına tığ işi ile uygulanan desenlerle sizi kendisine hayran bırakacak. Hemen örmek ve kullanmaya başlamak için hiç zaman kaybetmeyin.

Malzemeler : Nako Marka WOOL SOFT; MOHER SPECİAL

Renk No : 217 (4 yumak), 217 (1 yumak)

Şiş No : 4,5 Tığ No : 2

Örgü Şekli : Düz örgü, ters örgü, 1+1 lastik örgü, zincir, trabzan

Yapılışı : 

 

nako bayan örgü kazak bluz modelleri, 2012 en şık bayan örgü örnekleri, derya baykal örgü bluzları

Arka Beden İçin : 90 ilmek başlanır, 1 sıra 1+1 lastik örülüp, düz örgüye geçilir. Beden boyu 6 cm örülerek her iki taraftan 1’er ilmek kesilir. 4 cm arayla 2 defa daha aynı şekilde 1’er ilmek kesilir. Beden boyu 34 cm olduğunda 2 cm arayla 3 defa her iki taraftan 1’er ilmek artış yapılır. Beden boyu 40 cm örülerek kol evi için her iki taraftan 3+2+1 ilmek kesilir. Beden boyu 60 cm olduğunda ilmekler ortalanır ve örgüye 2 parça halinde devam edilir. Arka Ortasındaki 3 ilmek; 2 ilmek düz, 1 ilmek ters şeklinde örülür. Beden boyu 63 cm’de omuzda kalan 39 ilmek 3 aşamada kesilerek bitirilir.

en güzel bayan örgü bluz modelleri, tığ işi bayan bluzu yapılışı, şık örgü bluz modelleri

Ön Beden İçin : 90 ilmek başlanır ve arka beden gibi örülür. Beden boyu 47 cm örülerek yaka için ön ortasından, 26 ilmek kesilerek örgüye 2 parça halinde devam edilir. Yakanın her iki tarafından, her sırada 8+8+4+2+2+1 ilmek kesilir. Beden boyu 4+9 cm’de omuzlarda kalan 2’şer ilmek kesilerek bitirilir. 34 cm zincir çekilir, üzerine Moher Special 217 renk nolu iplikle 13 cm diyagramdaki model uygulanır, ön parçaya dikilir.

Kollar İçin : 45 ilmek başlanır, 1 sıra 1+1 lastik örülüp, düz örgüye geçilir. Her iki taraftan 8 sıra arayla 10 defa 1’er ilmek artış yapılarak 65 ilmeğe ulaşılır. Kol boyu 37 cm örülerek kol evi için her iki taraftan 3+2 sıra arayla 12 defa 1’er+1 sıra arayla 10 defa 1’er ilmek kesilir. Kol boyu 53 cm’de kalan 15 ilmek tek seferde kesilerek bitirilir. Diğer kol da aynı şekilde örülür.

açıklamalı şemalı örgü modelleri, bayan bluz yapılışı, şemalı örgüler, bayan örgü örnekleri

-Kolun başlama yerinden her ilmeğe batılarak Moher Special 217 renk nolu iplikle diyagramdaki  model uygulanır.

-İlk sırada 2 zincir arayla her ilmeğe batılarak 3’er trabzan yapılır, sonraki sırada diyagram uygulanmaya başlanır. 14 cm örülüp, bitirilir.

Yaka İçin : Parçalar dikildikten sonra yaka etrafına 1 sıra trabzan yapılır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ