Örgü resimli anlatımlı örgü sitesi

Sepet Örgü Desenli Çocuk Kazağı

Sepet Örgü Desenli Çocuk Kazağı

Kim demiş erkek çocuklar için seçenek az diye? Bu modeli ve diğer erkek çocuk örgü giysi modellerimizi görünce bu fikrinizi değiştireceksiniz. En güzel örgü modellerini siz de örebilecek ve keyifle sevdiklerinize giydirebileceksiniz.

Malzemeler : Kartopu Marka ZAMBAK

Renk No : K920 4×100 gr

Şiş No : 6

Aksesuar : 3 adet düğme

Yapılışı : (3 Yaş)

erkek çocuk kazak modelleri örnekleri, kartopu örgü çeşitleri, erkek çocuk kazak bluz yapılışı, sepet örgü ile kazaklar

Arka Beden İçin : 52 ilmekle başlayarak 4 cm boyunca 2 ters, 2 düz lastik örün. Düz örgüye geçtiğiniz sırada 2 ilmek eksilterek 50 ilmekle düz örgüye devam edin. Toplam boy 274 cm olduğunda kol evini 2+1 olarak açın. 39. cm’de tüm ilmekleri tek seferde keserek tamamlayın.

Ön Beden İçin : 52 ilmekle başlayarak 4 cm boyunca 2 ters, 2 düz lastik örün. Modeli kurmaya başlayın; 

1. sıra : 1 sıra boyunca 3 ters, 4 düz, 2 ters, 4 düz, 2 ters…olarak örerken aralıklarla 18 ilmek artırın. Sırayı 3 ters ilmekle tamamlayın. Arka sırada ilmekleri geldiği gibi örün.

3. sıra : 3 ilmek ters örün. Gelen 4 düz ilmeği şişten çıkararak sağdaki 2 ilmeği sola, soldaki 2 ilmeği sağa alarak burun. 2 ilmek ters örün, yine 4 düz ilmeği 2’li olarak burun ve sıra sonuna kadar bu şekilde devam edin. Arka sırada ilmekleri geldiği gibi örün.

5. sıra : Burduğunuz düz ilmekleri sağa ve sola açarak kaydırın. Yani 1 ters ilmeği ve 2 düz ilmeği şişten çıkarın. Ters ilmeği düz ilmeklerin altından geçirerek diğer tarafa alın. Arka sırada ilmekleri geldiği gibi örün.

7. sıra : Yan yana gelen 4 ilmek düzleri yine burarak sırayı tamamlayın.

Bu şekilde 25 cm boyunca sepet örgü örmeye devam edin. 25. cm’de yakayı açmak için örgünün ortasındaki 7 ilmeği tek seferde kesin. 27. cm’de kol evini 2+1 olarak açın. 32. cm’de yakayı yuvarlayabilmek için tek taraftan 4+3+1+1+1 olarak ilmekleri kesin. Aynı işlemi diğer yaka tarafında da uygulayın. Omuzda kalan 19’ar ilmekleri tek seferde kapatın.

Kollar İçin : 30 ilmekle 5 cm boyunca 2 ters, 2 düz lastik örün ve düz örgüye geçin. Düz örgüye geçtiğiniz sırada 4 ilmek artırın. 26. cm’e kadar örgüye devam ederken belli aralıklarla örgünün her iki tarafından, 1’er ilmek artırarak, 40 ilmeğe çıkın. Kolu 2+1+1…olarak omuzlarda 20 ilmek kalıncaya kadar keserek örün. 34. cm’de 20 ilmekle örgüyü tamamlayın.

Yaka Lastiği İçin : Yaka yuvarlağından 74 ilmek çıkararak 5 cm boyunca 2 ters, 2 düz olarak lastik örüp bitirin. Yakanın ön açıklığında yeni örmüş olduğunuz lastiği de içine alarak 30 ilmek çıkarın ve 5 cm boyunca 2 ters, 2 düz lastik örüp bitirin. Yakanın diğer tarafını da aynı şekilde örerken 3 ilik açın.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ