Örgü resimli anlatımlı örgü sitesi

Kapişonlu Çocuk Hırkası

Kapişonlu Çocuk Hırkası

Beden: 5 yaş.

Malzemesi: 650 gr. sarı yün çift kat örülecek 3,5 numara tığ.

Ana motif (2): Saç örgüsü yine tığ ile saç örgüsü yapın

örnek parça: 14 ilmek 10 sıra 10 cm.lik bir kare meydana getirir.

Arka beden: 52 ilmek zincir çekin ve 1 ilmek arttırarak 1 düz, bir ters. 5 cm. kadar dokuyun ve saç örgüsü motifine geçin ve 30 cm. kadar örün ve kesin.

Ön sağ parça: 26 zincir çekerek başlayın ve aynen arka gibi örün.

Ön sol parça: Aynı sol parça gibi dokuyun.

Kollar: Tek parça halinde örülür. Sol kol için 24 zincir çekerek başlayın 3 kez dönün ve arkanın kenar kısmını aynen örün. 11 ilmek arttırarak örmeye devam edin ve ortadan 6 ilmekle saç örgüsü örerek devam edin. Her 12 cm. de bir 1 ilmek arttırın ve 2 kez tekrarlayın. 37 cm. uzunlukta son ve ilk 2 ilmek saç örgüsü örün ve her iki dönüşte bir birleştirin. 50 cm. kadar ördükten sonra ilmekleri ikiye ayırın ve iki ayrı parça olarak çalışın. İlk 20 ilmeği soldan her dönüşte 2 kere 1 ilmek eksiltin. 10 kez düz örün, daha sonra soldan her dönüşte 2 kez 1 ilmek arttırın ve bu kısmı beklemeye bırakın. Son 20 ilmeği alarak sağdan herdönüşte 6 ilmek ve 3 kez 1 ilmek eksiltin. 3 sıra düz örün ve beklemeye bırakın. Diğer ön için 11 ilmek alarak daha önce dokuduğunuz şekilde 7 dönüş örün ve diğer 20 ilmeği alarak 2. yarıyı 1. yarıya simmetrik bir şekilde örün ve artış ve eksiltmeleri aksatmadan tekrarlayın.

Kapişon: 55 ilmekle başlayın 3 sıra zincir çekin, ilk ve son 6 ilmekte saç örgüsü diğer ilmeklerde orizontel lastik örün ve 30 cm. kadar ördükten sonra kapatın, ikiye katlayın.

Bitirilişi: Kolları yan saç örgülerine kadar dikin. Kenarlarını dikin ve bedene birleştirin. Tüm kenarlar 3 sıra sık iğne yapılarak kapayın ve fermuar dikin.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ