Örgü resimli anlatımlı örgü sitesi

Sarı Renkli Boğazlı Erkek Kazağı

Sarı Renkli Boğazlı Erkek Kazağı

MALZEME: Nako Vizon

RENK NO: 256(bir yumak)1380(beş yumak)

ŞİŞ NO: 5

ÖRGU ŞEKLİ: Düz örgü,jakarlı örgü

ARKA: Seksensekiz ilmek başlanır. altı santimetre iki+iki lastik örülür ve lastik üstü düz örgü ile yapmaya devam edebilirsiniz. Beden boyu kırkdört santimetre’de kol evi için üç+iki+bir ilmek kesilir. yirmibir santimetre daha örülüp beden boyu atmışbeş santimetre’de kalan ilmekler bir defada kesilerek bitirilir.

ÖN: Seksensekiz ilmek başlanır. altı santimetre iki+iki lastik örülür. Lastik üstünde yanlardan birdört ilmek düz iki ilmek ters, ortada kalan ilmekler düz örgü örülür. Beden boyu kırkdört santimetre’de kol evi için üç+iki+bir ilmek kesilir. Lastik üstünde yirmisekiz santimetre sonra diagramdaki kar tanesi motifi Jakarlı örgü ile örülür (ikiyüzellialtı renk numaralı iplikle). Motiften sonra oniki santimetre daha örülüp ön yaka için ilmekler ortalanıp altı+beş+dört+üç+iki+bir şeklinde kesilir.


Sarı Renkli Boğazlı Erkek Kazağı modelleri örnekleri çeşitleri örgü Erkek Kazağı

Beden boyu atmışbeş santimetre’de omuzlarda kalan yirmiiki’şer ilmek bir defada kesilerek bitirilir.

KOL: Otuzsekiz ilmek başlanır. altı santimetre iki+iki lastik örülür. Lastik üstünde bir0 düz iki ters, yirmialtı düz örülür ve yanlardan dört sırada bir bir’er ilmek çoğaltılarak elli ilmeğe ulaşılır. Kol boyu ellibeş santimetre’de kol evi için üç+iki+bir ilmek kesilir. Omuza doğru her üç sırada bir yanlardan bir’er ilmek kesilir kolun ortasından birsekiz ilmek yakaya kadar kesilmeden örülür.

YAKA: Tüm yaka etrafından şişe doksansekiz ilmek toplanır. yirmi santimetre iki+iki lastik örülür ve ilmekler bir defada kesilerek bitirilir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ