Örgü resimli anlatımlı örgü sitesi

Desenli Süveter

Desenli Süveter

Malzeme: 275 gr. hardal rengi ve 25 gr. mavi renk yün. 6 ve 7 no lu şişler.

Kullanılan örgüler: 2/2 lastik: 2 yüz 2 ters. Düz örgü: 1 sıra yüz, 1 sıra ters. oyuğu için, 3, 1, 1 ilmek eksiltilir. Kol oyuğundan 21 cm. sonra kalan ilmekler bir seferde kapatılır.

Örnek: 7 no lu şişler ve düz örgüyle örülen 10X10 cm’lik bir kare 11 ilmek ve 15 sıraya eşittir.

Arka: 6 nolu şişlerle 60 ilmek atılır ve 5 cm. lastik örülür. 7 no lu şişlerle düz örgüye geçilir. 35 cm’de kol oyuğu için yanlardan 3, 1, 1 ilmek eksiltilir. Kol oyuğundan 21 cm. sonra kalan ilmekler kapatılır.


bayan kadın desenli süveter modelleri örnekleri çeşitleri örgü bayan süveter

Ön: 6 no lu şişlerle 60 ilmek atılır ve 5 cm. lastik örgü yapılır. Şema takip edi-lerek 7 no.lu şişlerle düz örgüye geçilir.
35 cm’de arkada olduğu gibi kol oyuğu eksiltmeleri yapılır. 51 cm’de yaka için orta 10 ilmek kapatılır ve yaka tarafından 2 ve 3 defa 1 ilmek eksiltilerek iki parça halinde örgüye devam edilir. Kol oyuğundan 22 cm. sonra kalan ilmekler kapatılır.

Hazırlanışı: Sağ omuz dikilir, sonra 6 nolu şişlerle yaka çevresi ilmekleri alınır ve 3 cm. lastik örgü yapılır. Diğer omuz ve yaka bordürü dikilir. Köl oyuğu çevresi ilmekleri 6 no lu şişle alınır ve yakada olduğu gibi 3 cm’lik bir lastik bordür yapılır. Yanlar dikilir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ