Örgü resimli anlatımlı örgü sitesi

Mavi Simli İpten Hırka Yapılışı

Mavi Simli İpten Hırka Yapılışı

Mavi simli ip ile hayat bulmuş, çok şık ve çok zarif bir hırka modelini sizlerle hemen paylaşmak istedim sevgili örgü sever hanımlar. Hadi hemen şişlerinizi ve de iplerinizi hazırlayın ve örmeye başlayın. Bu zerafetin hoşluğundan sakın mahrum kalmayın.

Malzemeler : 

Kartopu Marka KARSİM

Renk No : K512 2×100 gr

Şiş No : 5

Aksesuar : 5 adet düğme.

Yapılışı : (2,5-3 yaş)

mavi simli ipten hırka yapılışı, kartopu kız örgü modelleri, en güzel örgü çeşitleri, simli ip ile hırka yapılışı

Arka Beden İçin : 60 ilmekle başlayıp 2 sıra haraşo örün ve düz örgüye geçin. Düz örgüye geçtiğiniz sırada kalp modelini şablonda görüldüğü gibi ters örgü ile kurmaya başlayın. Düz ilmeklerde belli aralıklarla 7 ilmek artırın. Şişimizde toplam 67 ilmek olacak. Kalp modelini aralarda 3 ilmek bırakarak 5 sırada bir tekrarlayın. Örgünün boyu 25 cm olduğunda kol evini 2+1+1 olarak açın. Toplam boy 36 cm olduğunda tüm ilmekleri tek seferde keserek parçayı tamamlayın.

Önler İçin : 30 ilmekle başlayıp 2 sıra haraşo örün ve düz örgüye geçin. Düz örgüye geçtiğiniz sırada kalp modelini şablonda görüldüğü gibi ters örgüyle kurmaya başlayın. Düz ilmeklerde belli aralıklarla 5 ilmek artırın. Şişimizde toplam 35 ilmek olacak. Kalp modelini aralarda 3 ilmek olacak şekilde 5 sırada bir tekrarlayın. 25. cm’de kol evini 2+1+1 olarak açın. 29. cm’de yakayı 6+2+2 olarak kesin. Toplam boy 36 cm olduğunda kalan ilmekleri tek seferde keserek tamamlayın. Diğer önü de aynı şekilde örün.

şemalı açıklamalı örgü modelleri, kartopu örgü örnekleri, kız çocuk hırkası yapılışı, örnek açıklamalı örgüler

Kollar İçin : 30 ilmekle 2 sıra haraşo örün, düz örgüye geçip ön ve arkada kurduğunuz gibi kalp modelini kurmaya başlayın. Örgünün boyu 18 cm olana kadar belli aralıklarla her iki taraftan 4’er ilmek artırın. 23. cm’de kolu 2+1+1 olarak 10 ilmek kalana kadar kesin. 31. cm’de kolu bitirin.

Yaka İçin : Yakadan toplam 58 ilmek çıkarın. 2 sıra haraşo örüp tek seferde keserek tamamlayın.

Ön Bantlar İçin : 61 ilmek çıkartıp, 2 sıra haraşo örün ve bitirin. Sağ tarafa ördüğünüz bantın üzerine belli aralıklarla 5 adet ilik açın.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ