Örgü resimli anlatımlı örgü sitesi

Fiyonklu Kız Çocuk Bluzu

Fiyonklu Kız Çocuk Bluzu

Şeker gibi cici kızlara, şeker gibi tatlı bir bluz modeli buldum ve hemen siz değerli örgü sever hanımlarla bu modeli paylaşmak istedim. En sevdikleriniz için, en sevdiğiniz modellerden biri olacak…

Malzemeler :

Kartopu Marka Aksoft

Renk No : K788 2×100 gr, K890 1×100 gr

Şiş No : 5,5

en güzel örgü bluzlar, kartopu örgü modelleri, kız çocuk örgü örnekleri

Yapılışı : (2,5-3 yaş için)

Arka İçin : 52 ilmekle başlayarak, 1. sırayı ters olarak örün. Arka sırada düz örgü örerken, 1 ilmek örün, gelen 1 ilmekten 1 ilmek daha çıkararak artırma işlemi yapın. Bu şekilde 1 ör, 1 artır yöntemi ile 104 ilmekle sırayı tamamlayın.

3. sırada tüm ilmekleri ters örün.

4. sırada 5 ilmek örüp, 1 ilmek artırarak sırayı tamamlayın.

5. sırada bütün ilmekleri ters örün.

6. sırada 10 ilmek örüp, 1 ilmek artırarak sırayı tamamlayın.

7. sırada bütün ilmekleri ters örün.

8. sıradan başlayarak, her düz örgü sırasında artırdığınız ilmek sayılarında aynı şekilde eksiltme yaparak, tekrar 52 ilmeğe inin. 52 ilmekle pirinç örgüye başlayın. Pirinç örgü için; 1 ilmek ters 1 ilmek düz olarak sırayı tamamlayın. Arka sırada tersin üzerine düz, düzün üzerine ters gelecek şekilde örün. 11 cm pirinç ördükten sonra, kolu 3+1 olarak kesin. 11 cm daha pirinç örüp, omuzdaki düğme yerleri için, 19 ilmeği tek seferde kesin. Kalan 14 ilmeği 3 cm örüp tamamlayın, diğer omuzdaki 14 ilmeği de 3 cm örüp tamamlayın.

Ön İçin : Yaka oyuntusu için 22. cm’ye gelene kadar, arka için uyguladığınız işlemleri aynen uygulayın. 22. cm’de yaka oyuntusu için ortadan 10 ilmeği tek seferde kesin. Sonraki sırada yaka yuvarlağını vermek için, örgünün her iki yüzünde de sıra başlarından 1’er ilmek keserek 12 ilmeğe kadar inin. 12 ilmekle 6 sıra daha örerken yan yana 3’er tane ilik açın.

Yaka İçin : Ön yaka oyuntusundan 26 ilmek çıkararak, 6 sıra pirin örüp, tek seferde kesin.

Kollar İçin : 24 ilmekle ters örgü örerek başlayın. Bedendeki düz örgü modelini kollara da aynen uygulayın. Pirinç Örgüye geçip, 8 cm boyunca örerken belli aralıklarla her iki taraftan 2 kere 1’er ilmek artırma yaparak örün. 3+1 olarak kolu kesin. 8 ilmek kalıncaya kadar her iki taraftan 1’er ilmek eksilterek örmeye devam edin ve kalan 8 ilmeği tek seferde keserek tamamlayın. Diğer kolu da aynı şekilde örüp bitirin.

Fiyonk Yapılışı İçin : Pembe iplikle 45 cm uzunluğunda zincir çekin. Üzerine batın, 3 defada çıkıp, 1 zincir çekin ve tekrar batın, 3 defada çıkıp, 1 zincir çekip, batın…şeklinde zincirin üzerini doldurun. Kahverengi iplikle her trabzanın üzerinden sık iğne yaparak geçin. Fiyonk şekli vererek bluzun ön ortasına dikin.

Son olarak bluzun tüm parçalarını birleştirdikten sonra, kahverengi ip ile, kenarlarını tığ işi ile süsleyip, tamamlayın.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ