Örgü resimli anlatımlı örgü sitesi

Kazak ve Pantolon Etek

Kazak ve Pantolon Etek

MALZEME: 700 gr, yeşil renk yün. 4,5 ve 5 nolu şişler.

bayan kazak ve pantolon etek modelleri örgü bayan pantolok etek çeşitleri

KULLANILAN ÖRGÜLER: Haroşo: hep yüz. Düz örgü:1 sıra yüz 1 sıra ters. Tüp örgü:1 .sıra: 1 yüz, iplik öne, 1 ilmek tersten geçilir, iplik arkaya* * dan * a tekrar 2.ve sonraki sıralar: örülmeden geçilen ilmek yüz örülür, yüz örülen ilmek tersten örülmeden geçilir.
KAZAK:
ARKA: 4,5 nolu şişler ve çift kat iplikle 82 ilmek atılır ve 2 cm.haroşo dan sonra 5 nolu şişlerle düz örgüye geçilir. 58 cm.de yaka için orta 32 ilmek kapatılır ve diğer ilmekler bekletilir.
ÖN: Arka gibi örülür. 53 cm.de yaka için orta 16 ilmek kestir ve yaka tarafından 3,2,2,1 ile eksiltilerek iki parça halinde devan edilir.
KOL: 4,5 nolu şişler ve çift kat yünle 44 ilmek atılır ve 2 cm.haroşodan sonra yanlardan 3 cm.de bir 10 defa 1 ilmek artırılarak düz örgüye geçilir. 42 cm.de bütün ilmekler üzerinden haroşo örülür ve 6 sıra ilmekler kapatılır.
YAKA: 5 nolu şişlerle 35 ilmek atılır ve şu şekilde haroşo örülür: 1 artırma, 33 ilmek örülür, son 2 ilmek beraber örülür. Bu artırma ve eksiltme işlemi örgünün sonuna kadar 2 sırada bir tekrarlanır. 48 cm.de ilmekler bir seferde kapatılır. Başlangıç kenarı ile kapanış kenarı gizli dikişle birleştirilir.
HAZIRLANIŞI: Parçalar dikilir, kol¬lar takılır. Yaka gizli dikişle dikilir.

PANTOLON-ETEK:
SAĞ BACAK: 4,5 nolu şişlerle 110 ilmek atılır ve 2 cm.haroşodan sonra yanlardan 10 cm.de bir 3 defa 1 ilmek eksiltilerek düz örgü örülür. 35 cm.de sağ taraftan 3,2,1,1 ilmek eksiltilir. 54 cm.de sağ taraftan 2 şı¬rada bir 5 defa 15 ilmek bekletilir. Sonra bütün ilmekler üzerinden 6 sıra haroşo ve 2 cm.tüp örgü yapılıp kapatılır. Sol bacak aynı şekilde simetrik olarak örülür.
HAZIRLANIŞI: Gizli dikişle ağ kısmı ve bacakların iç kısmı birleştirilir. Tüp örgünün ilmekleri arasından lastik geçirilir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ