Örgü resimli anlatımlı örgü sitesi

Yuvarlak Robalı Kazak

Yuvarlak Robalı Kazak

Beden: 44

Ana motif: 1 Jakar deseni: Şemayı izleyerek renkleri değiştirerek düz örgü örün. Her değişen ipliği örgünün arka kısmında düğümleyin. Şema üzerindeki işaretlerin karşılığında öreceğiniz renkler:
x= kemik rengi,
Q= mavi,
V= lila.
0= pembe,
7= eflatun,
U= çilek rengi.
Ana motif: lastik 7/1 :8 ilmekle örülür. 1. sıra ve tek sıralar: 7 ilmek düz, 1 ilmek ters.
2. sıra ve çift sıralar: 1 düz, 7 ters örün.

Ana motif: (3)1. sıra: 1 ters 5 düz, 2. sıra: 1 düz, 3 ters, 2 düz. 3: sıra: 3 ters, 1 düz, 2 ters, 4. sıra: hepsi düz. 5. Sıra: hepsi ters. 6. sıra: 1 düz, 3 ters, 2 düz. 7. sıra: .1 ters, 5 düz.

Örnek parça: 18 ilmek 22 sıra 10 cm.lik bir kare meydana getirir.

Arka beden: 60 ilmekle kemik rengi iplikle 5 santim 1 ters 1 düz lastik örün. Daha sonra bol ilmek arttırarak 7/1 lastik örmeye başlayın, ve devam edin.

bayan kadın yuvarlak robalı kazak modelleri örnekleri çeşitleri örgü bayan kazak

Reglan: 38 cm. yükseklikte kenarlardan 6 şar ilmek ve aynı sırada serpiştirerek 20 ilmek eksiltin. Diğer sırada kenarlardan 1’er ilmek her iki sırada 4 kez eksiltin ve ana motif (3)’ü örerek 7 sıra örün, daha sonra 5/1 lastik (5 düz, 1 ters,) yapın ve 5 sıra tekrar edip ilmekleri beklemeye alın.

Ön beden: Aynen arka gibi örün.

Kollar: Kemik rengi ile 34 ilmekle 8 cm, bir yüz lastik örün. Daha şonra 5/1 lastik (5 düz, 1 ters,) örün ve 14 ilmek ilk sırada serpiştirerek arttırın. Ayrıca her iki kenardan 1 ilmek her 6 cm. de bir 5 kez arttırın.

Reglan: 40 cm. yükseklikte kenarlardan 6 ilmek kesin. Ve aynı arka reglandaki gibi eksiltmeleri izleyerek örün.

Yuvarlak motif: Yuvarlak şişe önce arka parçayı daha sonra kolun birini, ön parçayı ve diğer kofu geçirin ve 3 cm. 2 düz, 2 ters lastik örün. Daha sonra 3 cm. kadar ilk sıradan 62 ilmek eksilterek 1 düz, 1 ters lastik örün. 2 sıra mor ve dore ipliği karıştırarak haraşo örün. Numaralı şemayı izleyerek örün daha sonra 2 sıra mor ve dore karışımı haraşo yapın. Daha sonra 4 sıra kemik rengi ve dore karışımı 1 düz, bir ters lastik örün, 2 sıra kırmızı ve dore karışımı haraşo ve 2. şemayı takib ederek 20 ilmek serpiştirerek eksiltin. 2 sıra tekrar kırmızı ve dore karışımı haraşo örün, daha sonra 2 sıra kemik rengi ve dore karışımı bir düz bir ters lastik, ve 2 sıra mavi ve dore haraşo ve serpiştirerek 20 ilmek eksiltin. Sonunda pembe ile 2 cm düz bir ters lastik örüp kesin.

Bitirilişi: Gizli el dikişi ile kenar ve kolları ve reglanları birleştirin.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ