Örgü resimli anlatımlı örgü sitesi

Kaplan Motifli Kazak

Kaplan Motifli Kazak

MALZEME: 400 gr.bej, az miktarda sarı ve kiremit rengi, 150 gr. bej renk moher, az miktarda yeşil, kırmızı ve altın rengi yün. 4,5 nolu şiş. Omuzlar için vatka.

bayan motifli kazak modelleri kaplan desenli bayan kazak örneği

KULLANILAN ÖRGÜLER:1/1 lastik:1 yüz 1 ters. Düz örgü:1 sıra yüz 1 sıra ters.
ARKA: Moher ve normal bej renk yün karıştırılarak 90 ilmek atılır ve 4 cm.1 /1 lastik örgü yapılır. İlk sırada eşit aralıklarla 14 ilmek artırılarak düz örgüye geçilir. 38 cm.de yanlardan kol oyuğu için 4,3,2 ve 4 defa 1 ilmek eksiltilir. Kol oyuğundan 20 cm.sonra kalan ilmekler bir seferde kapatılır.
ÖN: 90 ilmek atılır ve arka parça gibi örülür. Etek ucundan 12 cm. sonra ve örgünün orta kısmına şema takip edilerek desen uygulanır. 48 cm.de yaka için orta 14 ilmek kapatılır ve iç yanlardan 3,2,2 ve 3 defa 1 ilmek eksiltilerek iki parça halinde örgüye devam edilir. Kalan ilmekler bir seferde kapatılır.
KOL: Moher ve normal yün karıştırılarak 38 ilmek atılır ve 4 cm. lastik örülür, ilk sırada eşit aralıklarla 32 ilmek artırılarak düz örgüye geçilir. 42 cm.de yanIardan 4,3,2,12 defa 1 ve 3 defa 2 ilmek eksiltilir. Kalan ilmekler bir seferde kapatılır. İkinci kol aynı şekilde örülür.
YAKA: Sağ,omuz dikilir, yaka çevresinden ilmekler alınır ve şu şekilde lastik örgü yapılır: 12 sıra bej renk moher ve normal yün karıştırılarak, 2 sıra kiremit rengi ile altın rengi yün karıştırılarak, ilmekler kapatılır.
HAZIRLANIŞI: Parçalar dikilir, kollar takılır. Yaka ikiye katlanıp iç yandan gizli dikişle tutturulur. Vatkalar dikilir.

*: sarı ve altın rengi karıştırılarak: kiremit rengi ile altın rengi karıştırılarak kırmızı ile altın rengi karıştırılarak/yeşille altın rengi karıştırılarak n: bej renk moherle bej renk yün karıştırılarak.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ