Örgü resimli anlatımlı örgü sitesi

Kabartmalı Fermuarlı Erkek Kazağı

Kabartmalı Fermuarlı Erkek Kazağı

MALZEME: Nako Colormatik

RENK NO: 31196(yedi yumak)

ŞİŞ NO: 5

ÖRGÜ ŞEKLİ: Modelli örgü(Aşk merdiveni)

AKSESUAR:Yirmiüç santimetre fermuar

ARKA: Yüzonbeş ilmek başlanır. dört santimetre bir+bir lastik örülür. Lastik üzerinde modelli örgü ile devam edilir. Beden boyu kırk santimetre’de kol evi için üç+iki+bir ilmek kesilir. Yirmiiki santimetre daha yapılarak kalan ilmekler bir defada kesilerek tamamlayı.

Aşk merdiveni: İlmekler, altı düz sekiz ters (dört kez), üç düz sekiz ters, altı düz (dört kez) dizilir ve bu şekilde sekiz sıra örülür. iki sıra düz örülür. Daha sonra altı düz ilmek üç’erli sağa ve sola kaydırılarak sekiz sıra örülür, ömek bu şekilde tekrar edilerek ilerler.

ÖN: Yüzonbeş ilmek başlanır. dört santimetre bir+bir lastik örülür. Lastik üzerinde modelli örgü ile devam edilir. Beden boyu kırk santimetre’de kol evi için üç+iki+bir ilmek kesilir. Beden boyu otuz santimetre’de ilmekler ikiye ayrılarak omuz hizasına kadar ayrı ayrı örülür, ön yaka için sekiz+üç+iki+ bir ilmek kesilip, kalan ilmekler omuz hizasında bir defada kesilerek bitirilir.


Kabartmalı Fermuarlı Erkek Kazağı modelleri örnekleri çeşitleri örgü Fermuarlı Erkek Kazağı

KOL: Elli ilmek başlanır. dört santimetre bir+bir lastik örülür. Lastik üzerinde modelli örgü uygulanır. Yanlardan her sekiz sırada bir bir’er ilmek artış yapılarak atmışsekiz ilmeğe ulaşılır. Kol boyu kırküç santimetre’de kol evi için üç+iki+bir ilmek, yanlardan ara ara bir’er ilmek, üç+üç ilmek ve tepede kalan sekiz ilmek de kesilip bitirilir.

YAKA: Omuz dikildikten sonra tüm yaka çevresinde şişe dokuz0 ilmek toplanır. dört santimetre bir+bir lastik örülür ve ilmekler bir defada kesilerek bitirilir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ