Bulunduğunuz Sayfa: Ana Sayfa // Kazak Modelleri // İki Renkli Kazak

İki Renkli Kazak

Yorum Yazın

Reklamlar

MALZEME: 350 gr. mavi ve 50 gr. kanverengi yün. 6 ve 7 no lu şişler.

KULLANILAN ÖRGÜLER: 1 /1 lastik: 1 yüz 1 ters. Düz örgü: 1 sıra yüz 1 sıra ters.

ARKA: 6 noNu şişlerle 60 ilmek atılır ve 5 cm. lastik örgü yapılır. 7 no lu şişlerle düz örgüye geçilir. 35 cm’de yanlardan kol oyuğu için 3, 1, 1 ilmek eksiltilir. Kol oyuğundan 20 cm. sonra kalan ilmekler kapatılır.

ÖN: 61 ilmek atılır ve arka parça gibi örülür. 33 cm’de şema takip edilerek kahverengi yün ile örülmeye başlanır. 47 cm’de yaka için orta 11 ilmek kapatılır ve yaka tarafından 2, 2, 1, 1 ilmek eksiltilerek iki parça halinde örgüye devam edilir. Kol oyuğundan 20 cm. sonra kalan ilmekler kesilir.

bayan kadın iki renkli kazak  modelleri örnekleri çeşitleri örgü bayankazak

KOL: 6 nolu şişlerle 28 ilmek atılır ve 5 cm. lastik örgü yapılır. İlk sırada eşit aralıklarla 6 ilmek artırılarak 7 nö lu şişlerle düz örgüye geçilir. Yanlardan 4 cm’de bir 3 defa 1 ilmek artırılır. 33 cm’de şema takip edilerek kahverengi yün ile örülmeye başlanır. 36 cm’de yanlardan 3 ilmek, 10 defa 1 ilmek ve 2 defa 2 ilmek eksiltilir. Kalan ilmekler bir seferde kapatılır.

HAZIRLANIŞI: Sağ omuz dikilir, sonra kahverengi yün ve6 no lu şişlerle 3 cm. lastik örgü yapılıp ilmekler kapatılır. Parçalar dikilir, kollar takılır.

Şu Tariflere de Bakabilirsiniz:

Yeşil Mavi Kazak
Çan Motifli Kazak
Küçük Burgu Modelli İnce File İşlemeli Erkek Kazağı

Önceki
Sonraki
merserize hırka şablonu

Leave a Reply

Copyright © 2011 Örgü resimli anlatımlı örgü sitesi. el işleri
bayan kadın . örgü şal kazak tarifi .
Domain