Örgü resimli anlatımlı örgü sitesi

Lastik ve Saç Örgülü Bogazlı Kazak

Lastik ve Saç Örgülü Bogazlı Kazak

MALZEME: Nako Vizon (çift kat)

RENK NO: 1380 (Yedi yumak)

ŞİŞ NO: 6

ÖRGÜ ŞEKLİ: Ters örgü, lastik örgü, saç örgüsü

ARKA: Yetmişaltı ilmek başlanır. Bir sıra bir+bir lastik örülerek düz örgüye geçilir. Otuzdört santimetre örülerek kol evi için yanlardan üç+iki+bir ilmek kesilerek yirmiüç santimetre daha örülerek beden boyu elliyedi santimetrede örgü bir defada kesilerek bitirilir.

ÖN: Yetmişaltı ilmek başlanır.bir sıra bir+bir lastik örülür. Örgünün tersinden (Birinci işlem) altı düz sekiz ters, iki düz üç ters, sekiz düz üç ters, üç düz üç ters, üç düz on ters, sekiz düz üç ters, iki düz sekiz ters, altı düz örülerek örnek için ilmekler kurulur. İşlem basamakları aynen izlenerek örülür.


bayan kadın Lastik ve Saç Örgülü Bogazlı Kazak modelleri örnekleri çeşitleri örgü bayan Örgülü Bogazlı Kazak

Dördüncü santimetrede baştaki sekiz düz ilmek (dört+dört), ortadaki on düz ilmek (beş+beş), örgünün sonundaki sekiz düz ilmek (dört+dört) bükülerek saç örgüsü yapılır. Saç örgüleri dokuz sırada bir bükülür. Ondört santimetre bu şekilde örgüye devam edilir. Ondört santimetrede ortadaki yirmiki İlmek (onbir+onbir) bükülerek saç örgüsüne devam edilir. Sonraki sırada (İkinci işlem) altı ters üç düz, iki ters üç düz, iki ters üç düz, ondört ters yirmiki düz, ondört ters üç düz, iki ters üç düz, iki ters üç düz, altı ters olarak örülmeye devam edilir. Otuzaltı santimetre kadar örgü bu şekilde örülür. otuzaltı santimetrede kol evi için yanlardan üç+iki+bir ilmek kesilir, kırkbeş santimetre kadar ikinci işlem uygulanır. Kırkbeşinci santimetreden kırdokuzuncu santimetreye kadar 1. işlem uygulanır. kırdokuzuncu santimetrede ön yaka ortasından onsekiz ilmek kesilir. Her düz sırada üç kez bir ilmek kesilir. Beden boyu ellibeş santimetrede kalan yirmi  ilmek bir defada kesilerek bitirilir. Yakanın diğer yanı da aynı şekilde kesilir.

YAKA: Omuz dikildikten sonra tüm yaka çevresinden şişe yüzotuziki ilmek toplanarak ondört santimetre üç+üç lastik yapılarak bitirilir.

KOL: Tüm kol kenarından atmışyedi ilmek toplanarak ellibeş santimetre üç+üç lastik yapılarak bitirilir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ