Örgü resimli anlatımlı örgü sitesi

İki Renkli Erkek Çocuk Hırkası (Anlatımlı)

İki Renkli Erkek Çocuk Hırkası (Anlatımlı)

Resimdeki modelde kullanılan renkler, zaten çok şık olan modele ayrı bir şıklık katmış. Sadece düz örgü örmeyi bilmeniz bu hırkayı örmeniz için yeterli olacak. Örmesi de, yakışıklı küçük beylere giydirmesi de çok keyifli olacak.

Not : Ölçüler 7-8 yaş için uygundur.

Malzemeler :

Nako Marka Süper Saf Yün Örgü İpi

Renk Numarası : 148 (4 Yumak), 999 (2 Yumak),

4 numara örgü şişleri ve

45 cm fermuar.

örgü hırka modelleri, en şık erkek çocuk hırkası örnekleri

Hırkanın Yapılışı :

Renk sıralamasını 148 numaralı ip ile 2 sıra, 999 numaralı ip ile 2 cm olarak değiştirerek örüyoruz.

Arka İçin : 999 numaralı ipimiz ile 74 ilmek atarak hırkamızı örmeye başlıyoruz. 6 cm 2+2 çift lastik ördükten sonra 148 numaralı ipimiz ile düz örgüye geçiyoruz. Beden boyu 30 cm olduğunda, her iki taraftan ilmekler 2 ilmek ters 2 ilmek düz, 1 ilmek ters ve ortada kalan 64 ilmek düz şeklinde örülür. Yine 30 cm’de kol evi için iki taraftan ve iki sıra arayla 11 defa 5 ilmek örüp, 3 ilmek birlikte alarak 2 ilmek kesinti yapıyoruz. Beden boyu 51 cm’de kalan 30 ilmeği tek seferde keserek parçamızı bitiriyoruz.

Önler İçin : 36 ilmek ile önleri örmeye başlıyoruz. Aynen arka parça gibi örüyoruz. Beden boyu 30 cm olduğunda, tek taraftan kol evi için arka parçadaki kesintileri aynen uyguluyoruz. Beden boyu 49 cm’de yaka için ön ortasından iki defa 5+4 ilmek kesip, ön parçaları tamamlıyoruz.

Kollar İçin : 999 renk numaralı ipimiz ile 46 ilmek atarak başlıyoruz. 6 cm 2+2 çift lastikten sonra düz örgüye geçiyoruz. Kolları renk değiştirmeden aynı renk ipimiz ile örüyoruz. Her iki taraftan 4 cm ara ile 4 defa 1’er ilmek artış yaparak 54 ilmeğe ulaşıyoruz. Kol boyu 27 cm olduğunda kol evi için her iki taraftan 6 defa bedende uyguladığımız kesintiyi uyguluyoruz. 51 cm’de de kalan ilmeklerimizi tek seferde keserek hırkamızın kollarını tamamlıyoruz.

Hırkamıza kapüşon örmek için, 148 renk numaralı ipimiz ile yaka etrafından şişe 84 ilmek çıkararak ve renk sıralamasına dikkat ederek 20 cm düz örüp tamamlıyoruz.

Yaka örmek için hırkamızın ön ortalarından ve kapüşon etrafından, 999 renk numaralı ipimizle 234 ilmek çıkarıp, 3 cm 2+2 çift lastik örüyoruz.

Son olarak tüm parçaları birbirine ekleyerek ve fermuarını da dikerek hırkamızı tamamlıyoruz.

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ