Örgü resimli anlatımlı örgü sitesi

Düğmeli Beyaz Bayan Hırka Yapılışı

Düğmeli Beyaz Bayan Hırka Yapılışı

MALZEME: Nako Süper İnci

RENK NO: 288 (Beş yumak)

ŞİŞ NO: 5

ÖRGU ŞEKLİ: Düz ajur

AKSESUAR: Altı adet düğme

ARKA: Yüzyirmialtı ilmek başlanır. Bir ilmek düz örülür, bir ilmek artırılır, bir ilmek kesilir, bir ilmek düz örülür, iki ilmek kesilir, bir ilmek artırılır, üç ilmek düz örülür şeklinde ilmekler dizilir. Arka sırada bütün ilmekler düz örülür. İkinci sırada sekiz ilmek düz, artırılan ilmek de düz örülür. Bir ilmek artırılır, üç ilmek bir kerede örülür, iki ilmek kesilir, bir ilmek üç artırılır şeklinde sıra tamamlanır. On altı santimetre örüldükten sonra düz örülen sekiz ilmek burulur. İkişer ilmek kesilerek burgular dört’er ilmeğe düşürülür. Ajurun aralarında düz örülen dört’er ilmek her iki sırada bir burulur. Toplam kırkiki santimetre örülerek kol evi için yanlardan üç+iki+bir ilmek kesilir. Yirmi santimetre daha örülerek arka yaka için ortadaki yirmi sekiz ilmek bir defada kesilir. Omuzlarda bırakılan yirmişer ilmek üç kademede kesilerek bitirilir.


bayan kadın Düğmeli Beyaz Hırka modelleri örnekleri çeşitleri örgü bayan Düğmeli Beyaz Hırka

ÖN: Atmışyedi ilmek başlanır, arkada yapılan model aynı şekilde kurulur. Toplam kıriki santimetre örülerek kol evi için yanlardan üç+iki+bir ilmek kesilir. Oniki santimetre daha örülerek yaka kesimi için yedi+dört+üç+iki+bir ilmek kesilir. Kol evi uzunluğu yirmiiki santim’e tamamlanarak omuzda bırakılan yirmi ilmek üç kademede kesilerek bitirilir.


KOLLAR: Elli ilmek başlanır, beş santimetre iki+iki lastik örülür. Arkada uygulanan model aynı şekilde kurulur. Yanlardan her üç santimetre’de bir birer ilmek artırılarak toplam yetmişaltı ilmeğe ulaşılır. Kırkyedi santimetre örülerek kol evi için yanlardan üç+iki+bir ilmek kesilir. Her sırada yanlardan birer ilmek kesilerek On ilmek kalana kadar devam edilir. Kalan On ilmek bir defada kesilerek bitirilir.

 

YAKA: Yaka kenarından şişe yüzotuzaltı ilmek toplanarak beş santimetre iki+iki lastik örülür. Ön biye için şişe yüzellialtı ilmek toplanarak beş santimetre iki+iki lastik örülerek her yedi santimetrede bir altı adet ilik açılır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ