Örgü resimli anlatımlı örgü sitesi

Etek Kazak Kaşkol Takım

Etek Kazak Kaşkol Takım

ETEK
MALZEME: 400 gr. kahverengi, 80 gr. sarı ve 40 gr. kırık beyaz renk yün. 5 no lu şiş.
YAPILIŞI: Etek 6 parçadan meydana gelmiştir. Her parça için 40 ilmek atılır ve 2 sıra haroşo örgüden sonra (hep yüz) şema takip edilerek düz örgüye geçilir. Yanlardan, 28 ilmek kalana kadar, 20 sırada bir 1 ilmek eksiltilir. 68 cm’de ilmekler kapatılır. Parçalar dikilir. Ütülenir. Bel çevresinden 120 ilmek şişe alınıp 5 cm. tüp örgü yapılır (1. sıra: *1 yüz, iplik öne, 1 ilmek örülmeden tersten geçilir. 2. ve sonraki sıralar: Yüz örülen ilmek tersten örülmeden geçilir, örülmeden geçilen ilmek yüz örülür.)

bayanlar için etek kazak kaşkol modelleri, örgü kazak kaşkol takımı


KAZAK
MALZEME: 320 gr. kırık beyaz rengi, az miktarda sarı ve yeşil rengi yünler. 5 adet düğme. 4,5 no-lu şiş. ÖN VE ARKA: 4,5 no lu şişlerle 72 il¬mek atılır ve 6 cm. boyunca değişik renklerle 1 /1 lastik örgü yapılır. Sonra kırık beyaz renk yünle düz örgüye geçilir ve 40 cm. düz örülür. Yanlardan 6 ilmek kapatılır ve örgü bekletilir, ön parça da aynı şekilde örülür. KOLLAR: 30 ilmek atılır ve değişik renk yünlerle 1 /1 lastik örgü yapılır. 6 cm. lastik örgüden sonra, her 6 ilmekte bir 1 ilmek artırılarak kırık beyaz renk yünle düz örgüye geçilir. Toplam 48 ilmek olana kadar yanlardan birer ilmek artırılmaya devam edilir. 43 cm. total yükseklikte yanlardan 6 ilmek kapatılır ve örgü bekletilir.
ÜST BEDEN: Parçalar tek şiş üzerinde toplanır (ön, kol, arka, kol) ve 6 cm. düz örgü yapılır. Örgünün yüzünden 1 ilmek eksiltilir ve önden sıra sonunda, ilik patı için, 1 ilmek artırılır. 6 cm. sonra her 3 sırada bir 1 ilmek eksiltilir.
sırada bir 1 ilmek eksiltilmeye devam edilerek 6 cm. daha örülür. 23 cm’de ilmekler ikişer ikişer alınır, böylece 56 ilmek elde edilmiş olunur. Bu 56 ilmek 8 cm. boyunca değişik renklerle 1/1 lastik örgü olarak örülür. Örgünün tersinden ilmekleri seferde kapatılır. Kazağın önüne şema takip edilerek motif işlenir.
KAŞKOL
MALZEME: 320 gr. küf yeşili, 160 gr. sarı, 160 gr. kırık beyaz, 160 gr. sütlü kahve ve 100 gr. yeşil renk yün. 5 nö lu şişler.
YAPILIŞI: 100 ilmek atılır ve şema takip edilerek 5 ncMu şişlerle düz örgü örülür (1 sıra yüz 1 sıra ters olarak). 160 cm’de bütün ilmekler kapatılır ve kaşkolün ucuna püskül yapılır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ