Örgü resimli anlatımlı örgü sitesi

Erkek Çocuklar İçin Ceket Yapılışı

Erkek Çocuklar İçin Ceket Yapılışı

Küçük yakışıklılara çok yakışacak yamalı, şık bir örgü ceket modeli buldum ve hemen sizlerle paylaşmak istedim. Düz örgü ile kolayca örüp, yakışıklınızı daha yakışıklı hale getirebileceğiniz bu ceket modelini hemen örmek ve hemen giydirmek isteyeceğinize eminim.

Malzemeler : Kartopu Marka RESİTAL

Renk No : K1001 3×100 gr, K535 1×100 gr

Şiş No : 4

Yapılışı : (3 yaş)

en güzel kartopu örgü modelleri, erkek çocuk hırka yapılışı, yamalı örgü ceket örneği, gri-mavi hırka modeli

Arka Beden İçin : 73 ilmekle başlayıp, 1 ilmek ters, 1 ilmek düz olarak 5 cm lastik örün ve düz örgüye geçin. 24 cm düz örgü ördükten sonra kol evini 3+2+1+1 olarak açın. Kalan ilmeklerle düz örgü boyu 36 cm oluncaya kadar örün ve bitirin.

Ön Bedenler İçin : 43 ilmekle başlayarak 5 cm boyunca 1 ilmek ters, 1 ilmek düz olarak lastik örün ve düz örgüye geçin. Ancak ön biyeler için tek taraftan 11 ilmeği örgü boyunca lastik olarak devam ettirin. Düz örgünün 24. cm’de kol evini 3+2+1+1 olarak açın. 32. cm’de yakayı açmak için 11 ilmek ön biye lastiğini şişte bekletin. Gelen düz ilmekte yakayı 3+2+2+2 olarak açın. Ön biyeyi şişte bekletirken düz örgü 36 cm olduğunda düz ilmekleri bitirin. Diğer ön parçayı örerken ön biye lastiğini mavi iple örün ve aynı şekilde yaka kesimine gelindiğinde şişte beklemeye alın. Sol ön parça, ön biyesi üzerinde eşit aralıklarla 5 adet ilik açmayı unutmayın.

Kollar İçin : 40 ilmekle başlayarak, 5 cm lastik örün ve düz örgüye geçin. 24 cm boyunca düz örgü örerken belli aralıklarla her iki taraftan, 1’er ilmek artırarak 48 ilmekle kol kesimine geçin. Kolu 3+2+1+1+1…olarak 10 ilmek kalana kadar kesmeye devam edin. Kalan 10 ilmeği de 5+5 olarak kesin ve bitirin. Diğer kolu da aynı şekilde örüp, tamamlayın.

Yaka İçin : Beklemede olan mavi ön biye lastiğini şişe alın, gri iple yaka oyuntusundan 53 ilmek çıkarın, gri ön biye lastiğini de şişe alarak8 cm boyunca lastik örün. 8. cm’de 11’er ilmek ön biye lastiklerini kesin. Kalan 53 ilmeği 8 cm daha örüp bitirin. Uzun olarak ördüğünüz ilmekleri yakanın içine doğru kıvırıp, dikin.

Son olarak, hırkanın istediğiniz yerlerine, mavi iple, istediğiniz şekilde yamalar örüp dikebilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ