Örgü resimli anlatımlı örgü sitesi

Turuncu Renkli Kabartmalı Kazak

Turuncu Renkli Kabartmalı Kazak

Şiş. Altı numara

Beden: Otuzsekiz

Ön ve arkaya ellibir İlmekle başlayın.
dört İlmek düz, bir ters, üç düz, bir ters,
on düz, iki ters, sekiz düz, iki ters, sekiz düz,
iki ters, sekiz düz, iki ilmek ters örün.
Arka kısımlarda terse ters, düze düz örün.
üç sıra sonra dörtilmek düz örün.

Sol şişteki  bir ters İlmeği şişten çıkarmadan İçinden bir ters, bir düz, bir ters İlmek alın. Şişten çıkarıp üç ilmeği düz örün. Geri dönüş yaparak ters örün. bir sıra daha düz örün. Geri dönün. iki sıra ördüğünüz üç ilmeği toplayın.

üç düz örün. Tekrar sol şişteki bir İlmekten üç ilmek çıkarın. iki sıra örüp toplayarak topları yapın. iki düz örgüden sonra soldaki sekiz ilmeği dört-dört saç örgü burun.

iki ters örün. Tekrar sekiz İlmekleri saç örgü yaparak devam edin. Her üç sırada bir ters İlmeklerin üzerine üç İlmek çıkararak topları yapın.


bayan kadınTuruncu Renkli Kabartmalı Kazak modelleri örnekleri çeşitleri örgü bayan Kabartmalı Kazak

Her altı sırada sekiz düz İlmekleri saç örgü olarak burun. yedi  kez saç örgü sırasından sonra arkada üç sıra örüp ilmekleri kapatın, ön ve arkada iki yanda otuziki İlmeği birleştirip yan dikiş olarak dikin.

Kol için onyedi ilmek alın. Şişe oniki ilmek atın. Tekrar arka parçadan onyedi İlmek alın. iki ters, sekiz düz, bir ters, üç düz, bir ters, iki düz, iki ters, sekiz düz, iki ters, iki düz, bir ters, üç düz, bir ters, sekiz düz, iki ters örün.

(ön ve arka bedenin arasında attığınız oniki ilmek boyun aralığı olacak) bir ters İlmeklerden üç sırada bir  ilmek içinden üç ilmek çıkarıp toplar yapın.

sekiz düz ilmekleri her altı sırada dört-dört saç örgü burun. ellisekiz santimetre sonra ilmekleri bitirin. Yaka açıklığından ilmek alın. bir ters, bir düz, onsekiz santimetre yapıp İlmekleri bitirin kazağı tamamlayın.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ