Örgü resimli anlatımlı örgü sitesi

Saç Örgülü ve Kareli Kazak

Saç Örgülü ve Kareli Kazak

Beden: 8-9 yaş.

Malzemesi: 300 gr. fındık rengi shetland yün. Kahverengi aplike için kumaş, 4 numara şiş.

Ana motif: Kare deseni 8 ilmekle çalışılmaktadır 1. sıradan 4. sıraya kadar 4 düz, 4 ters örün. 5. sıradan 8. sıraya kadar tersine çevirerek örün. 9. sırada 1. sıradan tekrar edin.

Saç örgüsü: 8 itmek olarak örülür 1. sıradan 6. sıraya kadar 1 ters, 6 düz, 1 ters. 7.sırada 1 ters şişte bırakılır 3 düz örülür ve o bırakılan ilmek düz örülür ve ters örülür. 8.sıra olduğu gibi örülür. 9.sıra: Aynen 1. sıra yeniden başlanır.

Saç Örgülü Kazak modelleri örnekleri çeşitleri örgü Kareli Kazak örneği
Yuvarlak örgü: 1 düz, 1 ters yalnızca ters örerken ipliği ön kısma geçirilmez.

Örnek parça: 20 ilmek 30 sıra 10 cm.lik bir kare meydana getirir.

Arka beden: 92 Imekle 4 sıra yuvarlak örgü yapın ve 5 cm 2 düz, 2 ters lastik örün. Daha sonra kare örgüye geçin 28 cm. ördükten sonra saç ör¬güsü desenine başlayın.

Koltuk altı: 35 cm. yükseklikte 4 ilmek eksiltin ve iki kenardan her iki sırada bir 1 ilmek 3 kez tekrarlayarak eksiltin.

Yaka ve omuz: 48 cm. kadar ördükten sonra bir tek seferde kesin.

Ön beden: 92 ilmekle 4 sıra yuvarlak düz örün ve 5 cm. kadar da lastik örün. Daha sonra kare örgü örmeye . başlayın. 1 cm. kadar sonra cepleri yapmak için 12 ilmeği beklemeye alın ve boyuna kesim için 4 sırada bir 4 kez 1'er ilmek eksiltin ve bekletin bu arada beklemeye aldığınız 12 ilmeği 24'e çıkararak iç kısmını meydana getirin. Beklemeye bıraktığıniz kısma gelince ilk 20 ilmeği kesin ve tüm ilmekleri bir şişe alın ve 28 cm. kadar ördükten sonra saç örgüsü örmeye başlayın.

Yaka: 33 cm. uzunlukta ortadan 6 ilmeği kesin ve iki ayrı parça halinde örün ve yaka kısımlarından her 2 sırada bir 1'er ilmek eksiltin.

Koltuk altı: 35 cm. kadar ördükten sonra kenarlardan 4'er ilmek kesin ve her İki sırada 1'er ilmek eksiltin ve 3 kez tekrarlayın.

Kol: 34 ilmekle başlayın 4 sıra yuvarlak örgü örün ve 5 cm. lastik örün. Daha sonra 12 ilmek arttırarak kare örgü örmeye devam edin. her 5 cm. de 6 kez tekrarlayarak 1 er ilmek arttırın.

Kol kesiği: 37 cm. kadar ördükten sonra kenarlardan 4 ilmek kesip daha sonra her 2 sırada.bir 1 ilmek eksiltin ve 18 kez tekrarlayın ve kalan ilmekleri bir seferde kesin.

Bitirilişi: Cep kenarlarını içten kesin. Omuzları dikin ve yakayı geçirin. Kolları birleştirin ve bedene dikin. Yaka için 32 ilmekle başlayın ve 2 düz 2 ters lastik örmeye başlayın ve bitirmeden 4 sırada yuvarlak örgü yapın ve tığ İle kapatın. Daha sonra omuzlara ve cep kenarlarına kumaşları geçirin.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ