Örgü resimli anlatımlı örgü sitesi

Nako Angoramatik Bayan Boğazlı Kazak

Nako Angoramatik Bayan Boğazlı Kazak

MALZEME: Nako Angoramatik

RENK NO: 31197 (3 yumak)

ŞİŞ NO: 5

ÖRGÜ ŞEKLİ: Ajur örgü

ARKA: Seksenyedi ilmek başlanır. üç santimetre bir+bir lastik yapılır ajura geçilir.

1.sıra: Dört ilmek düz yapılarak sonraki üç ilmeğin üç.ilmeği önden bir. sıraya alınıp, iki ilmek ortasına alınarak düz örülür. Üç ilmek düz yapılarak sonraki üç ilmeğin üç. ilmeği önden birinci sıraya alınıp iki ilmek arkasına alınarak düz yapılır. Arka kısım ters örülür.

2 sıra: Bir ilmek düz yapılarak sonraki üç ilin bir. ilmeği önten bu sefer üç.sıraya alınıp, iki ilmek ön kısıma alınarak yapılır. Üç düz örülüp yeniden aynı işlem örülerek sıra bitirilir. Arka kısım ters örülür.

3. sıra: İlk sıradaki işlem tekrarlanır. Toplam kırkbeş santimetre yapılarak kol evi için yanlardan üç+iki+bir ilmek kesilir. Kalan yetmiyedi ilmek yirmiüç santimetre daha örülüp omuzlar için bir’er ilmek azaltılır. Kalan otuzbeş ilmek arka yaka için yedi santimetre daha örülerek bitirilir.


bayan kadın Nako Angoramatik Bayan Boğazlı Kazak modelleri örnekleri çeşitleri örgü bayan Boğazlı Kazak

ÖN: Doksandört ilmek başlanır, üç santimetre bir+bir lastik örülüp arkada yapılan ajur yapılır. Toplam kırkbrş santimetre yapılarak kol evi için kenarlarda üç+iki+bir ilmek kesilir. Kalan sekseniki ilmek yirmiüç santimetre daha örülüp omuzlar için ikil’er ilmek kesilir. Kalan kırk ilmek ön yaka için yedi santimetre daha örülerek tamamlanır.

KOL: Ellialtı ilmek başlanır, üç santimetre bir+bir lastik yapılıp arkada örülen ajur uygulanır. Onbeş santimetre yapılıp iki santimetre’de bir kenarlarda bir’er ilmek çoğaltılarak yetmişsekiz ilmeğe ulaşılır.

Toplam kırkdört santimetre yapılarak kol evi için kenarlarda üç+iki ilmek kesilir. Kalan atmışsekiz ilmek kırkdört ilmek kalana kadar her sırada bir’er ilmek azalıtılır, yirmidört ilmek kalana kadar her sırada iki’şer ilmek azaltılır. Kalan yirmidört ilmek bir defada bitirilerek tamamlanır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ