Örgü resimli anlatımlı örgü sitesi

Çizgili Renkli Bayan Kazak

Çizgili Renkli Bayan Kazak

MALZEME: Nako Süper Angora, Nako Angoramatik

RENK NO: 1175 (bir yumak) 31233 (üç yumak)

ŞİŞ NO: 3,5

ÖRGÜ ŞEKLİ:Düz örgü

ARKA: 31233 renk numaralı iplikle yüzon ilmek başlanır. bir  sıra haraşo yapılır. Düz modele geçilerek beden boyu otuzbeş santimetre’de kol evi için üç+üç+iki+bir  ilmek kesilip, yirmiüç santimetre daha yapılarak kalan ilmekler kesilerek bitirilir.

ÖN: 31233 renk numaralı iplikle yüzon ilmek yapılarak başlanır. bir  sıra haraşo örülür. Düz örgüye geçilerek beden boyu
otuzbeş santimetre’de kol evi için üç+üç+iki+bir  ilmek kesilip, onyedi santimetre daha örülüp ön yaka ortası için oniki ilmek kesilir. Yanlarından dört+üç+iki+bir +bir +bir  ilmek yapılarak yirmiüç santimetre daha örülür ve omuzlarda kalan yirmisekiz’er ilmek kesilerek bitirilir.


bayan kadın Çizgili Renkli Bayan Kazak modelleri örnekleri çeşitleri örgü Bayan Kazak

KOL: 31233 renk numaralı iplikle elli ilmek başlanır. bir  sıra haraşo yapılır. Yanlardan dört sırada bir, bir’er ilmek artışı ile yetmişdört ilmeğe ulaşılır. Kol uzunluğu otuzaaltı santimetre’de kol evi için üç+üç+iki+bir  ilmek, yanlardan ara ara bir ‘er ilmek ve tepede beş santimetre kalana kadar dört defa iki’şer ilmek bitirilip, tepede kalan onsekiz ilmek bir defada kesilerek tamamlanır.

YAKA: 1175 renk numaralı iplikle doksansekiz ilmek başlanır ve altı santimetre bir +bir  lastik örülür. yedi santimetre ajur modeli ile örülüp, ilmekler kesilerek yaka bitirilip, kazağa dikilir.

Ajur modeli: iki ilmek birlikte yapılıp iplik şişe bir  kez dolanır, örgünün arka yüzünde ilmekler ters yapılır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ