Örgü resimli anlatımlı örgü sitesi

Örgü Toplu Gri Kazak

Örgü Toplu Gri Kazak

MALZEME: Nako Angora Sim

RENK NO: 130 (6 yumak)

ŞİŞ NO: 3.5

ÖRGÜ ŞEKLİ: Düz örgü, lastik örgü, toplar

ARKA: Yüzonbeş ilmek başlanır. Onbir sıra bir+bir lastik örülerek düz örgüye geçilir. Otuzyedi santimetre örülerek kol evi için yanlardan üç+iki+bir ilmek kesilir. Yirmiüç santimetre daha örülerek beden bir defada kesilerek bitirilir.

ÖN: Yüzonbeş ilmek başlanır. Onbir sıra bir+bir lastik örülerek düz örgüye geçilir. Otuzyedi santimetre örülerek kol evi için üç+iki+bir ilmek kesilir. Kol kesimiyle birlikte örgünün iki yanından yirmidokuz’ar ilmek sürekli düz örülür. Bedenin orta kısmında kalan ellibir ilmek altı düz örülüp iki ilmek üzerine toplar uygulanır. Toplar her düz sırada uygulanır. Kırkyedi santimetre’de ön yaka için ortalanan ilmekler beş+üç+iki+bir+bir+bir şeklinde kesilerek bitirilir.


bayan kadın Örgü Toplu Gri Kazak modelleri örnekleri çeşitleri örgü bayan  Gri Kazak

YAKA: 130 ilmek başlanır ve üç santimetre eninde bir+bir lastik yapılarak bitirilir. Örgü yaka etrafına dikilir.

KOL: 60 ilmek başlanır. 11 sıra bir+bir lastik örülerek top modeller beş santimetre üzerine uygulanır. Düz örgüye geçilir ve on sırada bir yanlardan bir’er ilmek arttırılarak 70 ilmeğe ulaşılır. 40 santimetre’de kol evi için üç+iki+lilmek kesilir. Her düz sırada yanlardan dört+iki+iki+iki+iki+bir+bir+bir+bir+bir+bir ilmek kesilerek 22 ilmek olduğunda bir defada kesilerek bitirilir.

TOP MODELİ: Bir ilmek şişten çıkarılmadan iplik önce öne alınıp ters, sonra arkaya nıp düz, tekrar öne alınıp ters, tekrar arkaya alınıp düz şeklinde örülerek bir ilmek beş ilmek haline getirilir. Diğer ilmeklere geçmeden bu beş ilmek üç sıra önlü-arkalı örülür ve beş ilmek birlikte toparlanarak kesilir, hemen yanındaki ilmeğe geçilir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ