Örgü resimli anlatımlı örgü sitesi

Çapraz Desenli Kazak

Çapraz Desenli Kazak

Beden: 44
Malzemesi: 300 gr. gri, 25 gr. bordo, 25 gr. bej, 25 gr: yeşil, 25 gr. turkuaz yün. 4 numara şiş.

Ana Motif: Çapraz düz örgü. Her renk için, ayrı bir yumak kullanın renk değiştirirken, mutlaka ters taraftan başlayın, Aksi halde, çirkin delikler oluşacaktır.

Kenar motif: Lastik: iki ters iki düz. Örnek parça: 14 ilmek 18 sıra, 10 cm.lik bir kare meydana getirir. Arka beden: 82 ilmekle 8 cm. kadar gri yünle, lastik örün ve daha sonra düz örgü ile devam edin.

Koltuk altı: 34 cm. uzunlukta ördükten sonra, her iki yandan da 1 'er ilmek arttırarak, 65 cm. uzunluğa kadar örün. Bu noktadan sonra 8 sıra haraşo örün ve hepsini birden kesin.

bayan kadın Çapraz Desenli Kazak modelleri örnekleri çeşitleri örgü Çapraz Desenli Kazak
Ön beden: Gri yünle 82 ilmek başlayın ve 8 cm. kadar lastik örün. Daha sonra düz örmeye başlayın. Şemaya göre, renkleri karıştırarak örün ve daha sonra 8 sıra gri yünle haraşo örün ve kesin.

Kollar: Omuzları her iki yandan 17 şer cm. kadar dikin. (28 cm. yaka için açık kalsın) Kolları, 100 ilmek kadar, gri yünle düz örmeye başlayın ve ön ye arka parçalara şiş geçirerek, bu işlemi yapın. Her iki yandan da, 1'er ilmek eksiltmeye başlayın. Her iki sırada 13 kez, 1 ilmek, daha sonra her 4 sırada 1 'er ilmek eksilterek, 13 kez tekrarlayın. 35 cm. yüksekliğe gelince, 2 sıra haraşo, iki sırada düz örün. Bu sıraları, sırasıyla yeşil, turkuaz, bej, bordo rengi yünleri kullanarak örün. 2 sıra da gri yünle örün. Bundan sonraki sırada 10 ilmek eksilterek, 7 cm. kadar lastik örün ve kesin.

Bitirilişi: Kenar ve kolları gözle görülmeyecek şekilde, özenle birleştirin.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ