Örgü resimli anlatımlı örgü sitesi

Yünlü Kabartmalı Kazak

Yünlü Kabartmalı Kazak

MALZEME: Nako Angora Sim

RENK NO: 219 (dört yumak)

ŞİŞ NO: Beş

ÖRGÜ ŞEKLİ:Modelli örgü

ÖN-ARKA: Yüz ilmek başlanır. üç sıra haraşo bir sıra düz örülür. iki ilmek örüp oniki ilmek altı+altı bükülür, oniki ilmek düz örülür bir sonraki oniki  ilmek yine altı+altı bükülür. Bu şekilde on sırada bir düzlerin üstüne burgu, burguların üzerine düz örülür. Beden boyu kırküç santimetre’de kol evi için önce üç ilmek birlikte kesilir ve üç kez tekrar edilir. Hemen sonra iki ilmek kesilere bitirilir üç kez tekrar edilir. Hemen sonra omuza kadar onsekiz santimetre düz örülüp, ilmekler kesilerek bitirilir.


bayan kadın Yünlü Kabartmalı Kazak modelleri örnekleri çeşitleri örgü bayan Kabartmalı Kazak

Ön bedende arka bedendeki sıra işlemler tekrar edilerek örülür. Beden boyu kırkyedi santimetre’de ön yaka için ortadan on ilmek, yanlanndan her sırada bir’er ilmek (altı kez) kesilir ve omuz hizasında kalan otuz ilmek bir defada kesilerek bitirilir.

KOL: 50 ilmek başlanır. Üç sıra haraşo örülür. Her dört sırada bir yanlardan bir’er ilmek artış yapılarak 70 ilmeğe ulaşılır. Kol boyu 39 santimetre’de kol evi için üç ilmek birlikte kesilir ve bu işlem tepede 14 ilmek kalana dek tekrar edilir. Tepede kalan 14 ilmek bir defada kesilerek bitirilir.

YAKA: Omuz dikildikten sonra tüm yaka etrafından şişe seksendört ilmek toplanır. Onbeş santimetre iki+iki lastik örülür ve ilmekler bir defada kesilerek bitirilir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ