Örgü resimli anlatımlı örgü sitesi

Beyaz Kazak ve Şal Örneği

Beyaz Kazak ve Şal Örneği

Beyaz yünle örülen çok şık bir takım. Kazak ve şaldan oluşuyor. Kazak tersten düz örgüyle, şal fantezi saç örgüsüyle örülüyor. Soğuk kış günleri için ideal…

GEREKLİ MALZEMELER:
Kazak için: 400 gr yün
Şal için : 200 gr yün
Şiş 3,5 ve 4 numara şişler

Yapılışı

Kazak/Ön:
4 numara şişlerle 86 ilmek başlayıp düz örgü örün. Örgünün boyu 46 cm. olunca, yanlardan 2 ilmek kapatın, sonra 2 sırada bir 2 kez 1 ilmek eksiltin. Örgünün boyu 59 cm. olunca, ortadaki 12 ilmeği bekletin, iki kısmı ayrı ayrı tamamlarken yaka tarafından 3 ilmek kapatın, sonra 2 sırada bir 4 kez 1 ilmek eksiltin. Örgünün boyu 67 cm. olunca, 26 omuz ilmeğini 3 seferde kapatın.
Arka:
Ön gibi başlayıp örün, ama örgünün boyu 65 cm. olunca ortadaki 22 ilmeği bekletip iki kısmı ayrı ayrı tamamlarken, yaka tarafından 2 sırada bir, 2 kez 1 ilmek eksiltin. Örgünün boyu 67 eni. olunca, omuz ilmeklerini 2 seferde kapatın.
Kollar:
4 numara şişlerle 47 ilmek başlayın, düz örgü örün. 14 sıra ördükten sonra yanlardan, 14 sırada bir 9 kez 1 ilmek artırın. Örgünün boyu 44 cm. olunca, yanlardan 2 ilmek kapatın, sonra 4 sırada bir 6 kez 1 ilmek ve 2 sırada bir de 14 kez 1 ilmek eksiltin. Örgünün boyu 59 cm. olunca, kalan ilmekleri kapatın.
Tamamlama:
Sağ omuzu kapatın. 3.5 numara şişlerle yaka kenarından, önden 72 ve arkadan 34 ilmek olmak üzere 106 ilmek alın, 16 cm. 2/2 lastik, 4 sıra da başlangıç örgüsü örün. Sol omuzu ve yakayı dikin. Kolları takıp, kol altlarını ve yanları kapatın.
ŞAL
4 numara şişlerle 86 ilmek başlayın, şemayı izleyerek fantezi örgü yapın. Örgünün boyu 108 cm. olunca, şemanın
sırasını örüp bütün ilmekleri kapatın.
Tamamlama:
3.5 numara şişlerle şalın kenarından 292 ilmek alın, ilk sırada eşit aralıklarla 26 eksiltme yaparak 2,5 cm. lastik, sonra 4 sıra başlangıç örgüsü örüp kapatın. Bordürlerin köşelerini dikin.

Beyaz Kazak ve Şal Modeli, Takma kollu ve dik yakalı bir kış kazağı. Kazağın lastik örgüyle örülen yakası, istendiğinde kıvrılıp kısa balıkçı ya ka şeklini alıyor.

Kazak Örneği, yeni moda modası nako örgü modelleri çeşitleri örnekleri resimleri

Beyaz Kazak Şeması

Şema Açıklamaları

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ