Örgü resimli anlatımlı örgü sitesi

Beyaz Kahve Çocuk Kazağı

Beyaz Kahve Çocuk Kazağı

Malzeme: T40 gr. beyaz, 40 gr. kahverengi, 40 gr. tütün rengi, 50 gr. simli yün. 4,5 ve 5 nolu isler.

Kullanılan örgüler: 1/1 lastik: 1 yüz 1 ters. Düz örgü: 1 sıra yüz 1 sıra ters.

Arka:*4,5 nolu şişler ve beyaz renk yünle 60 ilmek atılır ve 4 cm. lastik örülür. İlk sırada eşit aralıklarla 10 ilmek artırılarak 5 nolu şişlerle düz örgüye geçilir. 29. cm.de şema takip edilerek desenli örgüye geçilir ¡ama şema ters yüz edilir, yani 37. sıra 1. sıra olur). Şemanın ilk 7 sırasından sonra kol oyuğu için yanlardan 3 ilmek kesilir. Yanlardan 2 sırada bir 1 ilmek eksiltilerek desenli örgüyle devam edilir. Desen bitiminde beyaz yünle 8 sıra düz örgü örülür. 14 ilmek kaldığında ilmekler kesilir.

Ön: * dan * a kadar arka gibi örülür. Yanlardan 2 sırada bir 1 ilmek eksiltilmeye devam edilirken ters yüz edilmiş şemanın 19. sırasında (yani normal şemanın 21. sırasında) yaka için örgü iki parçaya ayrılır, ilk 26 ilmek desenli örgüyle devam edilirken diğer ilmekler bekletilir. Yaka tarafından 2 sırada bir 1 ilmek, reglan için 2 sırada bir 1 ilmek eksiltilerek 1 ilmek kaldığında örgü kapatılır. Diğer parça aynı şekilde örülür.

beyaz kahve çocuk kazağı modelleri örnekleri çeşitleri örgü çocuk kazağı

Kol: 4,5 nolu şişler ve beyaz renk yünle 32 ilmek atılır ve 4 cm. lastik örülür. İlk sırada eşit aralıklarla bil¬mek artırılarak 5 nolu şişlerle düz örgüye geçilir. Yanlardan 6 sırada bir 1 ilmek artırılarak 22 cm.e kadar düz örgü yapılır. Sonra arkada olduğu gibi desenli örgüye geçilir. Kol oyuğu için yanlardan 3 ilmek kesilir ve 2 sırada bir 1 ilmek eksiltilir. Desen bitiminde beyazla 10 sıra düz örgü yapılır. 6 ilmek kaldığında ilmekler kapatılır.

Hazırlanışı: Reglanlar dikilir. Yaka bordürü: 4,5 nolu şişler ve beyaz renk yünle 91 ilmek atılır. Orta ilmek değişik bir renk yünle işaretlenir. 1/1 lastik örülür. Ön uç kısmı meydana getirmek için orta ilmekten önceki iki ilmek ve sonraki iki ilmek beraber örülür. 6 sıra sonra ilmekler kapatılır. Yanlar, kol altları ve yaka bordürü dikilir

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ