Örgü resimli anlatımlı örgü sitesi

Ajurlu Saç Örgülü Erkek Kazağı

Ajurlu Saç Örgülü Erkek Kazağı

MALZEME: Nako Nakolen

RENK NO: 1199 (7 yumak)

ŞİŞ NO: 5

ÖRGÜ ŞEKLİ:Ajurlu saç örgüs

ŞERİT: Otuzaltı ilmek başlanır, iki ters altı düz, iki ters onaltı düz, iki ters altı düz, iki ters olarak kurulur. Sekiz sırada bir örülen altı’şar düz ilmek burulur. Onaltı düz ilmek iki bölümde dört+dört ve dört+dört olarak burulur. Arka sırada ters ilmekler ters, düz ilmekler düz olarak örülür. Yukarıdaki anlatımla kırksekiz santimetre uzunluğunda iki adet şerit örülerek öne ve arkaya dikilir.

ARKA: 81 ilmek başlanır, beş santimetre iki+iki lastik, sonrasında da üç sıra haraşo örülür. üç düz üç ters şeklinde ilmekler dizilir. Otuzdört santimetre örülerek üç sıra haraşo örülüp bitirilir. Örülen şerit dikilip üzerinden seksenbir ilmek çıkarılarak üç sıra haraşo örülüp örneğe geçilir. onbeş santimetre örülerek arka yaka için ortadan 15 ilmek kesilir. Kalan 25 ilmek iki santimetre örülüp toplam 21 santimetre’de bitirilir. Diğer omuzda aynı şekilde yapılır.


Ajurlu Saç Örgülü Erkek Kazağı modelleri örnekleri çeşitleri örgü Erkek Kazağı

ÖN:  Seksenbir ilmek başlanır, beş santimetre iki+iki lastik örülüp üç sıra haraşo örülür. Örneğe geçilip otuzdört santimetre’e ulaşınca üç sıra haraşo örülüp bitirilir. Örülen şerit dikilip üzerine seksenbir ilmek çıkarılarak örneğe devam edilir. Oniki santimetre daha örülerek yaka kesimi için ortadaki onbeş ilmek kesilir. Kesilen ilmeklerin yanlanndan iki defada dört’er ilmek daha kesilir. Omuzlara, bırakılan yirmibeş’er ilmek yirmibir santimetre’e tamamlanınca kesilerek bitirilir

KOL: Kıkaltı ilmek başlanır, beş santimetre iki+iki lastik örülüp üç sıra haraşo örülür. Örneğe geçilirken sekiz ilmek artırılarak ellidört ilmeğe ulaşılır. Her üç santimetre’de bir yanlardan bir’er ilmek artınlarak toplam dokuz ilmek artırılmış olunur. Toplam uzunluk atmışbeş santimetre’de ilmeklerin hepsi birden kesilerek bitirilir.

YAKA: Yaka kenarından şişe sekseniki ilmek toplanarak dokuz santimetre iki+iki lastik örülüp, katlanarak iç tarafa dikilir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ