Örgü resimli anlatımlı örgü sitesi

Bej Rengi Erkek Kazak Yapılışı

Bej Rengi Erkek Kazak Yapılışı

Hanımlar, bu kış eşlerinizi ya da sevdiklerinizi biraz daha şımartmak isterseniz, aradığınız modeli buldunuz bile. Bir tane örüp hediye edin ve onu ne kadar sevdiğinizi göstermiş olun…

Malzemeler : Nako Marka SUPERLAMBS SPECİAL

Renk No : 3079 (8 yumak)

Şiş No : 4,5

Yapılışı : 

nako örgü modelleri, 2011 erkek örgü kazak bluz örnekleri, en güzel örgüler, el örgüsü çeşitleri

Arka Beden İçin : 100 ilmek başlanır, 5 cm 1+1 lastik örülür. İlmekler; 1 ilmek tekli pirinç, 10 ilmek düz, 1 ilmek tekli pirinç, 10 ilmek düz…şeklinde dizilir. Beden boyu 35 cm örülüp diyagramdaki model uygulanır. Beden boyu 43 cm örülüp, kol evi için her iki taraftan 3’er ilmek kesilir. Beden boyu 57 cm olduğunda, yaka için ilmekler ortalanır ve ortadaki 20 ilmek tek seferde kesilir. Yakanın her iki tarafından her sırada 3+2’şer ilmek daha kesilir. Beden boyu 68 cm’de omuzda kalan 32’şer ilmek tek seferde kesilerek bitirilir.

Ön Beden İçin : 100 ilmek başlanır, arka beden gibi örülür. Beden boyu 45 cm örülerek, yaka için ilmekler ortalanır ve örgüye 2 parça halinde devam edilir. Yakanın her iki tarafından, her sırada 15 defa 1’er ilmek kesilir. Beden boyu 68 cm’de omuzlarda kalan 32’şer ilmek tek seferde kesilerek bitirilir.

şemalı açıklamalı kazak yapılışı, erkek kazak modelleri, nako açıklamalı örgüler

Kollar İçin : 50 ilmek başlanır, 5 cm 1+1 lastik örülüp, bedendeki örnek uygulanır. Kol boyu 35 cm olduğunda diyagram uygulanır. Her iki taraftan 2 cm arayla 25 defa 1’er ilmek artış yapılarak, 100 ilmeğe ulaşılır. Kol boyu 58 cm’de ilmekler tek seferde kesilerek bitirilir. Diğer kol da aynı şekilde örülür.

Yaka İçin : Yaka etrafından şişe 108 ilmek çıkarılır. Ön ortasındaki 1 ilmek düz örülürken, her iki tarafından her sırada 1’er ilmek kesilir. 4 cm 1+1 lastik örülüp, ilmekler tek seferde kesilerek bitirilir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ