Örgü resimli anlatımlı örgü sitesi

Yün Örgülü Güğmeli Erkek Hırka

Yün Örgülü Güğmeli Erkek Hırka

Malzeme: Nako Nakolen

Renk no: 1199-999 (5 yumak)

Şiş no: 6

Örgü şekli: Modelli örgü

Aksesuar: 10 adet düğme

ARKA: Seksendört ilmek başlanır, altı santimetre iki+iki lastik örülür. Ömek tersten kurulur.

1.sıra: Bütün ilmekler düz örülür.

2.sıra: Bir ilmek örülerek iki. ilmek örülmeden üstüne atılır.

3.sıra: Üste örülmeden atılan ilmekler örülür.

4.sıra: Bir. sıradan itibaren aynı işlemler tekrarlanır.

Kırksekiz santimetre örülerek kol evi için üç+iki+bir ilmek kesilir. Kalan yetmişiki ilmekle yirmialtı santimetre örülür. Ortadaki otuz ilmek arka yaka için bir defada kesilir. Omuzlar için kalan ikil’er ilmek üç kademede kesilerek bitirilir.


Yün Örgülü Güğmeli Erkek Hırka modelleri örnekleri çeşitleri örgü  Güğmeli Erkek Hırka

ÖN: Otuziki ilmekle başlanır altı santimetre iki+iki lastik örülür ve arkada uygulanan şekilde model kurulur. Kırksekiz santimetre örülerek kol evi için üç+iki+bir ilmek kesilir. Yirmialtı santimetre örülerek kalan yirmibir ilmek üç kademede kesilerek bitirilir.

KOL: Kırkdört ilmek başlanır, yedi santimetre iki+iki lastik örülür, üç santimetre’de bir yanlardan bir’er ilmek artınlır. Elliiki santimetre örülerek yetmiş ilmeğe
marnlanır. Kol evi için yanlardan üç+iki+bir ilmek kesilir. Her sırada bir ilmek kesilerek yirmialtı santimetre daha örülür. On ilmek kalınca bir defada kesilerek bitirilir.

YAKA: Yaka ortalanarak her iki taraftanda yüzdört’er ilmek çıkanlarak iki+iki lastik örülür. İlk ilik için dört santimetre’de sekiz santimetre aralıkla, diğer ilik yedi santimetre’de sekiz santimetre aralıkla açılır. Beş’er adet ilik açılır. Üç santimetre daha örülerek toplam onüç santimetre’de bitirilir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ