Örgü resimli anlatımlı örgü sitesi

Renkli, Modelli Kız Çocuk Örgü Yelek Yapılışı

Renkli, Modelli Kız Çocuk Örgü Yelek Yapılışı

Şık modeli ve zarif renkleri ile, becerikli annelerin çok dikkatini çekeceğine inandığım yelek modelini, uygulamak da küçük hanımlara giydirmek de çok keyifli olacak.

Malzemeler : Kartopu Marka GONCA

Renk No : K010 1×100 gr, K708 1×100 gr, K721 1×100 gr, K807 1×100 gr

Şiş No : 4

Aksesuar : 3 adet düğme

Yapılışı : (2 yaş)

örgü yelek modelleri, kartopu ip örgü çeşitleri, 2011 çocuk yelekleri, en şık renkli örgüler, yelek yapılışı

Arka Beden için : Beyaz iple 70 ilmek başlayıp, 1 ilmek ters, 1 ilmek düz lastik örün. Lastikten sonraki sırada modeli kurmaya başlayın; renkli iple 8 ilmeği haraşo örün, gelen 3 ilmeği şişten çıkarın, baştaki ilk ilmeği diğer iki ilmeğin arkasından geçirerek, sona getirin. Yani ilmeklerin yerini değiştirin. İlk iki ilmeği örmeden şişe boş alıp,3. ilmeği renkli iple düz örgü örün. Sonraki gelen 3 ilmeği de aynı şekilde burun ama bu sefer 3. ilmeği yani son ilmeği diğer 2 ilmeğin arkasından geçirip öne alın ve renkli iple düz örgü örüp kalan 2 ilmeği örmeden boş alın. Renkli iple 6 ilmek haraşo örün ve tekrar aynı şekilde 3 ilmeği burarak modeli kurun…8 ilmek haraşoyla sırayı tamamlayın. Model sıranın başında ve sonunda 8 ilmek, aralarda ise 6’şar ilmek haraşo örülerek kurulur. Arka sırada renkli iple düz örgü örerken, model için örmeden boş aldığınız ilmekleri yine boş alın. Örgünün düz kısmında beyaz ipe geçerek3 sıra düz örgün örün. Bu şekilde aralara beyaz iple 3 sıra örerek modeli uygulamaya devam edin. Üst üste 3 kere burma işlemini bitirdikten sonra, tekrar yeni modele başlarken alt sıradaki modellerin arasına gelecek şekilde modeli kurun. Modelli örgü 25 cm olunca kol kesimine geçerken,kol lastiği için şişinize 7 ilmek atıp 1 ilmek ters, 1 ilmek düz olarak örgü bitimine kadar devamettirin. Lastikten sonraki düz ilmekleri 3+2+1+1+1+1+1+1+1 olarak toplam 12 ilmek kesin. Örgünün boyu 40 cm olunca, bütün ilmekleri tek seferde keserek bitirin.

Ön Bedenler İçin : 45 ilmekle başlayıp, arkada kurduğunu modeli kurun. Ancak ön biyeyi oluşturmak için tek taraftan 7 ilmeği örgü boyunca 1ters, 1 düz olarak lastik örün. Modelin 25. cm’de yaka için ön biye lastiğini 7 ilmekten 5 ilmeğe düşürün.Lastikten sonraki düz ilmeklerde, 4 sırada 1, 1 ilmek keserek yakayı açın. Yakayı kesmeye başladığınız sırada, kol oyuntusu için şişe 7 ilmek atıp lastik örün. Lastikten sonraki düz ilmekleri arkadaki gibi keserek, kol evini açın. Toplam boy 40 cm olunca tüm ilmekleri tek seferde bitirin.

Not : Ön parçanın birinde 40. cm’de tüm ilmekleri kapatırken, 5 ilmek devam ettirdiğiniz lastiği bitirmeyip, ense için 12 cm daha örün ve enseden diğer omuza dikin.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ