Örgü resimli anlatımlı örgü sitesi

Yeşil Mavi Kazak

Yeşil Mavi Kazak

Değişik bir renk kompozisyonu be değişik kazaağı meydana getirmiştir. Açık maviden başlayan renkler, bedenlerde koyu mavi ile son bulmaktadır.Kollarda ise iki renk yün kullanılmıştır. Koyu mavi rengin bulunduğu kısımlarda baklava motifleri kullanılmış, diğer kısımlar ise basit bir örgü ile örülmüştür.

Beden: 36-38.
Malzemesi: 250 gr. petrol rengi, 200 gr. yeşil, 150 gr. mavi yün. 4,5 ve 5 numara şiş.

Kenar motif: 1 ters, 1 yüz lastik.

Pirinç örgüsü: 1 ters, 1 yüz ilmekten meydana gelecektir. İlmeklerin yerlerini her 2.nci sırada değiştirin.

Ajur motifi: Şemaya göre örün. Örnek parça: 14 ilmek ve 28 sıra 10 cm.lik bir kare meydana getirir.

Arka beden: Yeşil yün ve 4,5 numara şiş ile 75 ilmek atın. 5 cm. kenar motife göre örün. Sonra 5 numara şiş ile pirinç örgüsü olarak örmeğe devam edin. 23 cm. yükseklikte petrol rengine başlayın. Bu renk ile 13 cm. ördükten sonra kol oyuğu için iki taraftan 6’şar ilmek kapatın ve mavi yünle ajur motifine göre örmeğe devam edin. Kol oyuğu 18 cm. yüksekliğe gelince 3 cm. kenar motife göre örerek bütün ilmekleri bir sırada kapatın.

Ön beden: Arka beden gibi örün.

Kollar: Yeşil yün ve 4,5 numara şiş ite 36 ilmekle başlayın. 5 cm. kenar motife göre örün. Sonra 5 numara şiş ile pirinç olarak örmeğe devam edin. Bu arada iki taraftan her 8.nci sırada 13 defa 1 ilmek artırın. 17 cm. yükseklikte petrol rengi yün ile örmeğe devam edin. 49 cm. yükseklikte bütün ilmekleri bir sırada kapatın.

Bitirilişi: Omuz dikişlerini birleştirin. Ortadaki 24 ilmek yaka kısmını meydana getirecektir. Bu ilmekleri açık bırakın.

bayan kadın yeşil mavi kazak modelleri örnekleri çeşitleri örgü bayan kazakları

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ