Örgü resimli anlatımlı örgü sitesi

Yaz Desenli Kazak Yapılışı

Yaz Desenli Kazak Yapılışı

Bu da yazlık kazak modeli… Yazlık kazak mı olur? demeyin. Kazağın modeli yazlık ama kışın giyiliyor. Çok değişik ve şık kazak modeli ile kışın, yaza olan özleminizi gidereceksiniz.

Malzemeler :

Kartopu Marka BAŞAK

Renk No : K327 4×100 gr ve evde bulunan kahverengi, beyaz, lila, sarı,kırmızı, yeşil artık ipler

Şiş No : 5/çift kat ip

Yapılışı : ( 2 yaş için)

Arka Beden İçin : Mavi iple 66 ilmekle 5 cm boyunca 2 ters, 2 düz olarak lastik örün. Beyaz ipe geçerek, 2 sıra haraşo örün. Ancak haraşonun ilk sırasında aralıklarla 10 ilmek eksiltin. Tekrar mavi ipe geçerek, düz örgü örmeye başlayın. Örgünün boyu 26 cm olunca kol evini 2+2 olarak açın. 37. cm’de tüm ilmekleri tek seferde keserek tamamlayın.

desenli örgü kazak modelleri, işlemeli kazak örnekleri, kartopu erkek çocuk örgü çeşitleri

Ön Beden İçin : Mavi iple 66 ilmekle 5 cm boyunca 2 ters, 2 düz olarak lastik örün. Beyaz ipe geçerek, 2 sıra haraşo örün. Ancak haraşonun ilk sırasında belli aralıklarla 10 ilmek eksiltin. Tekrar mavi ipe geçerek 30 ilmek örün, kalan 26 ilmeği koyu mavi iple örerek sırayı tamamlayın.Bundan sonraki sıralarda mavi iple ördüğünüz alanı artırırken, koyu mavi iple ördüğünüz alanı eksiltin. Yani 31 ilmek mavi ip, 29 ilmek koyu mavi ip ile örün.Bu şekilde renk değiştirerek deniz oluşturma işlemine 23 sıra boyunca devam edin. Düz örgünün 6. sırasında 12 ilmek mavi iple örüp, sonraki 8 ilmeği ağaç gövdesi yapmak için kahverengi iple örün. Sonraki sıralarda şablondaki ağaç modelini uygulayın. Örgünün boyu 26 cm olunca kol evini 2+2 olarak açın. 31. cm’de yakayı açmak için 18 ilmek örün, 12 ilmek kesin, 18 ilmek daha örerek sırayı tamamlayın. Daha sonra yakayı 3+1 olarak açın. 37. cm’de omuzlardaki 14 ilmeği tek seferde kapatın.

anlatımlı şemalı örgü modelleri, kazak işleme şeması, en güzel işlemeli kazak modelleri

Kollar İçin : Mavi iple 26 ilmek başlayarak 5 cm 2 ters, 2 düz lastik örün. 2 sıra beyaz iple haraşo örün. Mavi ipe geçerek 22 cm boyunca örerken aralıklarla her iki taraftan 1’er ilmek artırarak 36 ilmeğe çıkın. 22. cm’de kolu 2+1+2+2+2…olarak kesin, 33. cm’de bitirin.

Yaka İçin : Yaka oyuntusundan beyaz iple 62 ilmek çıkararak 2 sıra haraşo örün. Üzerine mavi iple 2 sıra lastik örüp bitirin.

Güneş İçin : Zincir çekin, yuvarlak olacak şekilde zinciri döndürerek kazağa dikin.

Not : Ağaç yaprakları için iğne ile işleme yapabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ