Örgü resimli anlatımlı örgü sitesi

Yarım Kollu V Yakalı Bluz

Yarım Kollu V Yakalı Bluz

Malzeme: Nako Pırlanta

Renk no: 2586(4 yumak)

Şiş no: Dört

Örgü şekli: Düz, iki+iki lastik,ajur

Arka: Seksensekiz ilmek başlanır, onüç santimetre iki+iki lastik örülerek düz örgüye geçilir. Yirmi santimetre düz örülerek kol evi için yanlardan üç+iki+iki+bir ilmek kesilir. Yirmiüç santietre daha örülerek bütün ilmekler bir defada kesilerek bitirilir.

Ön: Seksensekiz ilmek başlanır, onüç santimetre iki+iki lastik örülerek ajurlu örgüye geçilir.

1. sıra: İki düz modeller iplik bir kez şişe dolanarak ajur oluşturulur, üç ilmek birlikte örülerek kesilir. İplik bir kez şişe dolanarak ajur oluşturulur, üç düz örülür, iplik bir kez şişe dolayarak ajur oluşturulur, üç ilmek birlikte örülerek kesilir iplik bir kez şişe dolanarak ajur oluşturulur, üç düz örülür. Arka sıralar ters örülür.


bayan kadınYarım Kollu V Yakalı Bluz modelleri örnekleri çeşitleri örgü bayan Yarım Kollu V Yakalı Bluz

2. sıra: Beş düz örülür, iplik bir kez şişe dolanarak ajur oluşturulur, üç ilmek birlikte örülerek kesilir İplik bir kez şişe dolanarak ajur oluşturulur, üç düz örülür. İplik 1 kez şişe dolanarak ajur oluşturulur, üç ilmek birlikte örülerek kesilir, iplik bir kez şişe dolanarak ajur oluşturulur, üç düz örülerek örgüye devam edilir.

Yirmi santimetre örülerek kol evi için yanlardan üç+iki+iki+bir ilmek kesildikten sonra ilmekler ortalanarak yanlarda otuzaltı’şar ilmek kalacak şekilde ortadaki iki ilmek kesilir. Her iki taraftada ortada kalan altı’şar ilmek iki+iki lastik olarak örülür. Her sırada bir’er ilmek yaka kenarından eksiltilir. Onbeş ilmek kalınca sekiz ilmek kesilip kalan yedi ilmek lastik olarak oniki santimetre daha örülüp bitirilir.

Kol:  Kırksekiz ilmek başlanır, sekiz santimetre iki+iki lastik örülerek düz örgüye geçerken sekiz ilmek belirli aralıklarla artanlır. Ellialtı ilmekle devam edilir. Beş santimetre arayla iki kere yanlardan bir’er ilmek arttırılarak atmış ilmeğe tamamlanır. Onüç santimetre örülerek kol evi için yanlardan üç+iki ilmek kesilir. Her sırada yanlardan bir’er ilmek kesilerek onaltı ilmek kalana kadar devam edilir. Kalan onaltı ilmek bir defada kesilerek bitirilir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ