Örgü resimli anlatımlı örgü sitesi

Yarasa Kol Boydan Çizgili Bayan Tunik

Yarasa Kol Boydan Çizgili Bayan Tunik

ANGORA GOLD BATIK
RENK NO: 3015
YUMAK : 2
ANGORA GOLD PULLU
RENK NO:01 Krem
YUMAK:1
ŞİŞ NO:5
BEDEN:38-40

1.SIRA: Krem ile 178 ilmek başlanır.
2.SIRA: 85 ilmek haraşo, 1 ilmek ipliği 2 kere dolayarak örülür, 2 haraşo, 1 ilmek ipliği 2 kere dolayarak örülür, kalan diğer ilmeklerin tamamı haraşo.
3.SIRA: 2. sıra takip ederek haraşo örülür. 2 kere dolanan ilmeklerde, ilmeğin üstüne 2 kere iplik dolanır ve örmeden diğer şişe aktarılır, (teknik şemaya bakınız)
4.SIRA: Batik iplikle düz örgüye geçilir. İplik dolanan ilmekler örmeden diğer şişe aktarılır.
5.SIRA: Tüm ilmekler tersten örülür, iplik dolanan ilmekler örmeden diğer şişe aktarılır.

6.SIRA: Tüm ilmekler düz örülür, iplik dolanan ilmekler örmeden diğer şişe aktarılır.
7.SIRA: 8 ilmek ters örüp, şişler ters çevrilir, aynı 8 ilmek düz örülür. 16 ilmek ters örüp, şişler ters çevrilir. Aynı 16 ilmek düz örülür. Bu şekilde ortadaki motif yerine gelene kadar, 8’in katlan ile şişler çevrilerek,’toplamda 7 kere gidiş geliş yapılır. Kalan 29 ilmek örülüp, motif kısmına geçilir. Motif kısmı bitince diğer kalan ilmekler ters örülür. Düz örgüye geçince, 8 ilmek düz örüp, şişler çevrilir, Aynı 8 ilmek ters örülür. 16 ilmek düz örüp, şişler çevrilir, aynı 16 ilmek ters örülür. Bu şekilde 7 kere 8’in katları sayısıyla şişler çevrilerek örgü tamamlanır.
Örgü raporu takip edilirken, her krem pullu haraşo örgüsünden sonra yukarıda anlatıldığı gibi 8 ilmek ve 8’in katları ilmek sayısı ile 7 kere şiş yeri değiştirip, dönüş örgüleri yaparak, akordiyon görüntüsü sağlanır. Bu şekilde 2 parça örülecektir. Şemada kırmızı ile görünen kenarlardan dikilir.Ilık ütü tavsiye edilir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ