Yarasa Kol Boydan Çizgili Bayan Tunik

  • 13 Aralık 2011

ANGORA GOLD BATIK
RENK NO: 3015
YUMAK : 2
ANGORA GOLD PULLU
RENK NO:01 Krem
YUMAK:1
ŞİŞ NO:5
BEDEN:38-40

1.SIRA: Krem ile 178 ilmek başlanır.
2.SIRA: 85 ilmek haraşo, 1 ilmek ipliği 2 kere dolayarak örülür, 2 haraşo, 1 ilmek ipliği 2 kere dolayarak örülür, kalan diğer ilmeklerin tamamı haraşo.
3.SIRA: 2. sıra takip ederek haraşo örülür. 2 kere dolanan ilmeklerde, ilmeğin üstüne 2 kere iplik dolanır ve örmeden diğer şişe aktarılır, (teknik şemaya bakınız)
4.SIRA: Batik iplikle düz örgüye geçilir. İplik dolanan ilmekler örmeden diğer şişe aktarılır.
5.SIRA: Tüm ilmekler tersten örülür, iplik dolanan ilmekler örmeden diğer şişe aktarılır.

6.SIRA: Tüm ilmekler düz örülür, iplik dolanan ilmekler örmeden diğer şişe aktarılır.
7.SIRA: 8 ilmek ters örüp, şişler ters çevrilir, aynı 8 ilmek düz örülür. 16 ilmek ters örüp, şişler ters çevrilir. Aynı 16 ilmek düz örülür. Bu şekilde ortadaki motif yerine gelene kadar, 8’in katlan ile şişler çevrilerek,’toplamda 7 kere gidiş geliş yapılır. Kalan 29 ilmek örülüp, motif kısmına geçilir. Motif kısmı bitince diğer kalan ilmekler ters örülür. Düz örgüye geçince, 8 ilmek düz örüp, şişler çevrilir, Aynı 8 ilmek ters örülür. 16 ilmek düz örüp, şişler çevrilir, aynı 16 ilmek ters örülür. Bu şekilde 7 kere 8’in katları sayısıyla şişler çevrilerek örgü tamamlanır.
Örgü raporu takip edilirken, her krem pullu haraşo örgüsünden sonra yukarıda anlatıldığı gibi 8 ilmek ve 8’in katları ilmek sayısı ile 7 kere şiş yeri değiştirip, dönüş örgüleri yaparak, akordiyon görüntüsü sağlanır. Bu şekilde 2 parça örülecektir. Şemada kırmızı ile görünen kenarlardan dikilir.Ilık ütü tavsiye edilir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Örgü resimli anlatımlı örgü sitesi